Czy na pewno wiesz, czemu maty chłodzące dla psów będzie hitem tego lata?

Upalne dni są niezwykle trudne dla każdego czworonoga. Kiedy żar leje się z nieba, naszym zwierzakom grozi nie tylko odwodnienie, ale też przegrzanie. Dlatego w najcieplejsze dni koniecznie musisz chronić pupila przed upałem. Rozwiązaniem jest mata chłodząca, innowacyjne rozwiązanie, które daje ulubieńcowi przyjemne uczucie chłodu.

Jak działa mata chłodząca dla psa

Maty chłodzące dla psów mogą działać na różnych zasadach, najpopularniejsze są jednak maty z żelowym wypełnieniem. Żelowe maty są bezpieczne dla zdrowia psa i świetnie sprawdzają się w codziennym zastosowaniu. Mata chłodzi pod wpływem nacisku ciała zwierząt, oddając ciepło na zewnątrz przez wolną powierzchnię. Kiedy mata przestaje chłodzić, wystarczy odstawić ją na jakiś czas. Po krótkiej przerwie będzie nadawać się do ponownego użycia.

Maty chłodzące są dostępne w wielu rozmiarach. Są łatwe do czyszczenia i wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Mogą być użytkowane przez długi czas - kiedy się nagrzeje, po chwili oddaje nadmiar ciepła i odzyskuje swoje właściwości chłodzące.

Jak poprawnie używać mat chłodzących

Używana zgodnie z przeznaczeniem, mata chłodząca doskonale wpływa na regulację temperatury ciała zwierzęcia. Jej możliwości nie są jednak nieograniczone. Choć świetni sprawdzi się w domu lub na werandzie, zbyt wysokie temperatury sprawiają, że żel wewnątrz rozpuszcza się i traci swoje właściwości. Choć później matę można wykorzystywać ponownie, może nie być już tak efektywna. Nie powinno się jej przechowywać w temperaturze wyższej niż 45 stopni. Chłodząca mata będzie niezastąpiona w domu, czy hotelu, jednak nie jest to plażowe legowisko dla psów.

Nie tylko dla psa - jakie zwierzęta mogą korzystać z maty chłodzącej?

Podczas wakacyjnych, ciepłych dni warto zadbać nie tylko o psa i kota. Mata doskonale sprawdzi się także w przypadku mniejszego czworonoga, na przykład chomika, świnki morskiej, czy szynszyli. W ich przypadku bardziej trafiony będzie produkt wypełniony wodą, ponieważ trudno powiedzieć, czy nacisk na matę żelową byłby wystarczająco silny (być może w przypadku ważących nawet ponad kilogram świnek mata żelowa będzie działać lepiej niż u szczurów). Komfort pupila jest ważny bez względu na gatunek, dlatego warto szukać sposobów na ułatwienie życia ulubieńcowi.

Maty chłodzące - gdzie je kupić

Mata chłodząca dla psa staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród miłośników zwierząt. Dlatego obecnie ma je w ofercie każdy dobry internetowy sklep zoologiczny. Coraz więcej produktów tego typu możesz kupić w bardzo przystępnej cenie, jednak ze względu na jakość, lepiej zainwestować w droższą matę. Solidna mata chłodząca dla psa będzie służyć pupilowi przez wiele sezonów wakacyjnych, a Ty będziesz mieć pewność, że Twój pupil ma najlepsze możliwe wsparcie podczas upałów.

Maty znajdziesz w różnych rozmiarach. Choć nawet mała mata będzie lepsza niż nic, najlepiej jest wybrać produkt o wielkości porównywalnej do standardowego legowiska pupila lub odrobinę większy.