MUW Kraków: Tak jak ptaki na wolności
Zakończyła się III edycja konkursu edukacyjnego Tak jak ptaki na wolności” harcerze w obliczu II wojny światowej. Jego głównym celem jest zainteresowanie harcerzy oraz młodych ludzi najnowszą historią Polski. III edycja konkursu dotyczyła harcerzy i instruktorów w Armii Krajowej, a swoim patronatem honorowym objął go wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Organizatorami konkursu są: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki. Nagrody podczas gali podsumowującej wręczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
- Jak mówił Aleksander Kamiński, autor książki Kamienie na szaniec”: Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na żądanie” od społeczeństwa, ale na dawanie” społeczeństwu, służenie mu”. Harcerz oprócz zdolności organizacyjnych i manualnych, które nabywa podczas służby, powinien mieć także wiedzę historyczną, aby móc czerpać wzorce z Bohaterów. Gratuluję laureatom konkursu. Dzięki nabytej wiedzy możecie przekazywać ją dalej, młodszym od siebie druhom. Czuwaj! mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
Zadaniem uczestników było zapoznanie się z działalnością harcerzy i instruktorów Armii Krajowej, ich życiorysami i miejscami pamięci z nimi związanymi. Następnie uczestnicy mieli przedstawić prace konkursowe, w wybranej przez siebie kategorii: plastycznej, multimedialnej lub pisemnej.
Ostatnie Artykuły

Cracovia Maraton ruszy na żywo jeszcze przed pierwszym startem

Krakowscy policjanci pokazali piątoklasistom, co potrafi Internet i pies służbowy

Kwiaty zostają na Rynku Głównym – miasto przedłuża zasady do 2027 roku

Kraków wraca do historii ropy. Dr Beata Nykiel pokazała, kto stał za galicyjską naftą

Nowa droga przy Truszkowskiego ma odciążyć Bronowice Małe i ruszyć przed mieszkaniami

Uczniowie XIV LO pytali o metro, mieszkania i zielone otoczenie szkół

Gaja Grzegorzewska wraca do Dębnik z opowieścią, która łączy kryminał i pamięć

Przemysław Wechterowicz w Krakowie - spotkanie, które nie pozwoli się nudzić
![[PIŁKA RĘCZNA] RAJBUD DEVELOPMENT Stal Gorzów – AZS AGH Kraków 26:27 w Lidze Centralnej – krakowianie biorą ważne wyjazdowe punkty](/images/mecz/thumbnails/rajbud-development-stal-gorzow-azs-agh-krakow-17042026-2627.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] RAJBUD DEVELOPMENT Stal Gorzów – AZS AGH Kraków 26:27 w Lidze Centralnej – krakowianie biorą ważne wyjazdowe punkty

Jak mówić o kulturze, żeby nikt nie został z boku - MIK otwiera ważny webinar

Ciocia Jadzia wraca do Krakowa - spotkanie z książkową buntowniczką

W Poskwitowie ruszył remont, który zamknął ważny odcinek drogi powiatowej

AGH i MNK łączą siły, by sztuczna inteligencja pracowała dla kultury

Krakowskie Godziny Rodziny wracają z poezją, ruchem i wyobraźnią
Przydatne dane teleadresowe
- Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Zarząd Infrastruktury Wodnej w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Szpital Uniwersytecki w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Okręgowa Stacja Chemiczno - Rolnicza w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Oddział Terenowy Transportowego Dozoru Technicznego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Polskie Wydawnictwo Muzyczne w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
