Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Zmarszczki są bardzo szerokim i rozległym tematem, który często nasuwa się na usta praktycznie wszystkich kobiet. Bardzo ciężko ich uniknąć, a dzisiejszy zabiegany tryb życia nie prowadzi do ich spłycenia bądź zredukowania. Jeżeli jeszcze nie masz zmarszczek, a chcesz wiedzieć gdzie najczęściej się pojawiają - wszystkiego dowiesz się w tym artykule. Poznaj miejsca, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki!

Rodzaje zmarszczek

Aby poznać i zrozumieć miejsca występowania zmarszczek musisz przede wszystkim dowiedzieć się, jakie rozróżniamy rodzaje występujących zmarszczek. Jeśli chcesz się skutecznie pozbyć zmarszczek, skorzystać z Collagenics.

Pierwszym z nich są zmarszczki mimiczne. Powstają poprzez częste wykonywanie ruchów mięśni twarzy. Właśnie dlatego tak się nazywają, gdyż związane są bezpośrednio z mimiką naszej twarzy. Pojawiają się miedzy 25. a 30. rokiem życia i najczęściej zlokalizowane są pomiędzy nosem a ustami, dookoła oczu i na czole.

Innym rodzajem są zmarszczki posłoneczne. Powstają na skutek szkodliwego działania słońca na naszą skórę. Bardzo często występują tutaj również przebarwienia lub odbarwienia skóry.

 Gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki

Możemy rozróżnić również zmarszczki senne, które uwarunkowane są przez pozycję podczas której śpimy. Najbardziej szkodliwą dla naszej ceny jest pozycja na brzuchu, gdzie bardzo często wcieramy naszą twarz w poduszkę sprzyjając powstawaniu zmarszczek.

Ostatnim rodzajem są zmarszczki grawitacyjne, które spowodowane są naturalnym procesem starzenia się naszej skóry, czyli utraty włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność naszej skóry.

Miejsca występowania zmarszczek

Chyba najbardziej rzucającymi się w oczy zmarszczkami są zmarszczki na czole. Są to z reguły poziome linie, lub jedna, pionowa - nazywana lwią zmarszczką. Pojawia się ona między brwiami i związana jest z mimiką naszej twarzy. Jeżeli chodzi o zmarszczki wokół oczu to najbardziej charakterystycznymi są kurze łapki. Powstają w okolicy kącików oczu i związane są z emocją śmiechu lub częstym mrużeniem oczu w przypadku osób z wadami wzroku. Bardzo często pojawiają się również zmarszczki pod oczami. Skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Poza tym związana jest nie tylko z mimiką, ale również z przesuszaniem się skóry, gdyż nie ma w tym miejscu gruczołów łojowych ani potowych. Bardzo charakterystyczne są również zmarszczki wokół ust, tzw. usta palacza. Są to zmarszczki nad górną wargą, które powstają na wskutek regularnie wykonywanego gestu podczas zaciągania się dymem papierosowym. Charakterystyczne są tutaj również bruzdy przynosowe.

Często pojawiają się również zmarszczki na szyki. Tzw. "naszyjnik Wenus" są zmarszczkami układającymi się poziomo w postaci podłużnych bruzd. Innym przykładem jest tutaj również "skóra indyka", która jest bardzo charakterystyczna dla zbyt szybkiej utraty tkanki tłuszczowej w tych właśnie okolicach.

Jeżeli znasz już podstawowe rodzaje zmarszczek i miejsca ich występowania możesz skutecznie zabrać się za walkę z opóźnieniem ich pojawiania się. Powodzenia!