Czy warto postawić na klimatyzację w restauracji?

Klimatyzatory od dawna nie są zarezerwowane tylko dla biurowców. Jednak czy warto wybrać klimatyzację do restauracji? Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny, zapewne starasz się wprowadzić jak największe oszczędności. Opał, opłaty za prąd, zezwolenie na alkohol… – czy warto do tych kosztów dołożyć jeszcze montaż klimatyzacji? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, czy ta inwestycja sprawdzi się w Twoim lokalu.

Klimatyzacja w restauracji – czy to dobry pomysł?

Jeśli chcesz zadbać o zadowolenie klientów, klimatyzacja do restauracji to wręcz konieczność. W upalny dzień wiele osób będzie szukać u Ciebie schronienia. Jeśli jednak w Twoim lokalu nie będzie klimatyzacji, goście raczej nie zapamiętają miło tej wizyty. Jeśli natomiast powietrze będzie przyjemnie chłodne, jest duża szansa na to, że klienci zostaną w środku na kolejnego drinka.

Wraz z nadejściem sezonu atmosfera w restauracji staje się gorąca – dosłownie i w przenośni. Wytrzymanie całego upalnego dnia przy włączonym piekarniku lub skwierczącej patelni jest nie tylko nieprzyjemne, lecz także groźne dla zdrowia. Narażanie pracowników na pracę w wysokich temperaturach jest również niezgodne z zasadami BHP. Zadbaj więc o klimatyzację na kuchni w restauracji jeszcze przed nadejściem lata.

Jaki klimatyzator do restauracji?

Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości klimatyzacja, Warszawa jest najlepszym miejscem na zrobienie zakupów. Znajdziesz tu szeroki wybór klimatyzatorów, a więc z pewnością znajdziesz coś do swojego lokalu. Jednak jak się nie pogubić i zamówić odpowiedni model? Warto spytać o radę konsultanta, który dobierze moc i rodzaj urządzenia do Twoich potrzeb i metrażu lokalu.

W niewielkiej restauracji dobrze sprawdzi się klimatyzator typu split. Jest to nowoczesne i ciche urządzenie, które nie jest też drogie. Jeśli jednak masz duży lokal, możliwe, że lepszym wyborem będzie klimatyzator typu multispit.

Podsumowanie

Klimatyzacja w restauracji jest niemal obowiązkowym wyposażeniem. Dzięki niej nie tylko zadbasz o zadowolenie klientów, ale także zdrowie pracowników. Polecamy wybierać klimatyzatory typu split lub ewentualnie multisplit.