Czyszczenie DPF

Jeśli Twój samochód traci moc lub zużywa więcej paliwa, może to być spowodowane wadliwym filtrem cząstek stałych, dlatego powinieneś już teraz umówić się na czyszczenie DPF w Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Usługa jest wykonywana w ciągu 1-2 dni roboczych, więc nie musisz długo czekać na jej realizację.

Koszty regeneracji filtra cząstek stałych są niskie, a efekt natychmiastowy i długotrwały. Zabrudzony filtr DPF myje się w specjalnej maszynie wodą o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Zanim specjalista przystąpi do regeneracji, podzespół jest dokładnie sprawdzany kamerą endoskopową, ponieważ uszkodzenia mechaniczne uniemożliwiają wykonanie tej usługi. Jeśli więc okaże się, że DPF jest uszkodzony, jedyną opcją jest jego wymiana. Hydrodynamiczne czyszczenie filtra cząstek stałych pozwala w łatwy sposób usunąć z niego nagromadzone pozostałości sadzy i popiołu. Co więcej, można ją przeprowadzić w przypadku filtrów DPF zamontowanych w BMW, Audi, Chevrolecie oraz pojazdach wielu innych marek. Początkowo wspomniane zostały dwa specyficzne objawy, które mogą być związane z zatkanym filtrem DPF, ale jest ich znacznie więcej. Nieustanne świecenie kontrolek na desce rozdzielczej, nieudane próby samoczyszczenia filtra DPF i spadek efektywności pracy turbosprężarki to kolejne problemy, które wpływają na płynność i komfort jazdy. Ponadto prowadzenie samochodu, który nie spełnia norm emisji EURO VI, jest niezgodne z prawem – policja ma prawo nałożyć na kierującego karę pieniężną oraz odebrać dowód rejestracyjny pojazdu.

Filtr DPF z wieloma zanieczyszczeniami traci swoje właściwości i jednocześnie zatruwa swoją zawartość do środowiska. Świadoma jazda z wadliwym podzespołem jest całkowicie nieuzasadniona i nieodpowiedzialna, zwłaszcza jeśli negatywnie wpływa na działanie napędu i grozi mandatem podczas kontroli drogowej. Postępuj zgodnie z wytycznymi producenta samochodu, aby wydłużyć żywotność filtra DPF i nie lekceważyć charakterystycznych oznak awarii części.

Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli