Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Techniki Kryminalistycznej oraz Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie spotkali się w Centrum Macierz Polonii przy ul. Polonijnej w Woli Więcławskiej aby promować bezpieczeństwo oraz zawód policjanta przy okazji uroczystości związanej z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Świętem Flagi oraz Dniem Polonii.

3 maja br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przygotowali dla uczestników wydarzenia w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej wiele atrakcji, które ucieszyły nie tylko najmłodszych. Zaprezentowano kilka pojazdów służbowych takich jak motocykl, nieoznakowany radiowóz BMW, a także samochód ze  specjalistycznym wyposażeniem, który pojawia się na miejscu kolizji i wypadków drogowych.
Dzięki temu, że na spotkaniu byli funkcjonariusze różnych pionów, mogli oni zaprezentować zainteresowanym charakter swojej pracy. Policjant z Wydziału Techniki Kryminalistycznej tłumaczył jak zabezpiecza ślady, a chętni odbijali swój odcisk na specjalnie przygotowanej karcie, którą mogli zabrać później na pamiątkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się także przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym kompanem. Przewodnik opowiadał o swojej pracy i niezwykłych zdolnościach węchowych psów, wykorzystywanych np.  podczas poszukiwania osób, materiałów wybuchowych lub narkotyków. Można było też pogłaskać pieska pod czujnym okiem przewodnika.
Policjanci ruchu drogowego rozmawiali z uczestnikami uroczystości o bezpieczeństwie na drogach i przepisach, które obowiązują nie tylko kierowców, ale także pieszych i osoby poruszające się na rowerach czy hulajnogach elektrycznych.
Policjanci z Wydziału Prewencji udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa i zagrożeń z jakimi można się spotkać w życiu codziennym.
Ponadto funkcjonariusze rozdali odwiedzającym odblaski, gadżety i ulotki promujące bezpieczeństwo. Spotkanie umiliły policyjne maskotki Polisia i Inspektor Wawelek. Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie przy makietach przypominających policjantów.