Plexiart.pl - płyty plexi na wymiar. Przeźroczysty i sztywny materiał, który z powodzeniem zastąpi szkło

Plexi art to firma, która w codziennej pracy wykorzystuje bezpieczne materiały i niezawodne urządzenia do produkcji płyt pleksi na wymiar, czyli popularne pleksy. Niemal codziennie będąc w sklepie, urzędzie, stojąc na przystanku autobusowym czy jadąc samochodem po drodze szybkiego ruchu dostrzeżesz produkty wykonane z polimetakrylanu metylu. Pleksa uznawana jest za materiał sztywny, termoplastyczny o właściwościach izolacyjnych. Wykorzystywana jest w wielu branżach - od budowlanej, po meblową, a na motoryzacyjnej kończąc. Gładka i równa powierzchnia umożliwia łatwe czyszczenie. Co jeszcze wyróżnia płyty i arkusze pleksi?

Plexi PMMA. Dowiedz się więcej o ich zastosowaniu

Właściwości tworzywa PMMA zapewniają mu wysoką popularność. Płyty te są materiałem termoplastycznym i mogą być barwione na wiele kolorów. Główną zaletą płyt z pleksy jest wysoka sztywność i wytrzymałość, a także wiele metod obróbki tego materiału. Dzięki czemu pleksiglas sprawdzi się w wielu branżach i miejscach. Na przykład w przestrzeni publicznej do tworzenia elementów konstrukcji budowlanych i przegród w autobusach, a branży meblarskiej do płyt meblowych do kuchni czy półek i podstawek. Możliwości naprawdę jest wiele. Tworzywo Plexi bez problemu odnajdzie się również przy projektowaniu przedmiotów dekoracyjnych. 

Zastosowanie plexi jest niemal nieskończone. W czym tkwi popularność arkuszy plexi?

Płyty z polimetakrylanu metylu swoją popularność zawdzięczają właściwościom, gdyż odporność na zmienne warunki atmosferyczne i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że pleksa zostanie wykorzystana jako forma zadaszenia tarasu, zastąpi ściankę działową oraz z powodzeniem zastąpi szkło, uzyskując podobny efekt. Na uwagę zasługuje fakt, że to materiał tańszy i znacznie niższej wadze od szkła tradycyjnego i należy do jedynego rodzaju szyby, które nie ulegnie stłuczeniu podczas upadku lub uderzenia. Dlatego, jeśli zależy Ci na trwałym materiale i dobrej jakości, zamów płytę pleksi na wymiar w Plexiart.pl!