Jak ułatwić sobie prasowanie?

Jeśli nie przepadasz za prasowaniem, być może korzystasz z żelazka, które czasy świetności ma już dawno za sobą. Sprzęt starszego typu faktycznie może utrudniać tę czynność i sprawiać, że będziemy odwlekać ją w nieskończoność. Rosnąca sterta ubrań do wygładzenia nie jest jednak zachęcająca – warto więc zajmowac się nimi na bieżąco. Inwestując w nowoczesne żelazko bądź w jego alternatywę, czyli generator pary, możesz w krótkim czasie zmienić swoje podejście do prasowania jako nielubianej czynności.

Wiele osób stara się za wszelką cenę uniknąć prasowania, kupując takie ubrania, które po wypraniu i umiejętnym rozwieszeniu wysychają w na tyle dobrym stanie, że nie trzeba sięgać po żelazko. Niestety, nie ze wszystkimi tkaninami jest to możliwe. Szczególnie delikatne materiały są bardzo wrażliwe na pranie i zagniecenia - po wyschnięciu wymagają umiejętnego prasowania. Jeśli chcesz sobie nieco tę czynność ułatwić, warto ustawiać pralkę na niskim poziomie wirowania i dokładnie rozwieszać ubrania do wyschnięcia. Wygładzanie ubrań powinno odbywać się wtedy, gdy pranie jest jeszcze nieco wilgotne, łatwiej wtedy usuwać wszelkie zagniecenia czy załamania materiału.

Żelazko, które uprzyjemni prasowanie

Dobrze wybrane żelazko to nie tylko gwarancja długiego użytkowania, ale również przyjemniejszego rozprostowywania tkanin. W poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto zwracać uwagę na jego moc, materiał, z jakiego została wykonana stopa, funkcja wyłączania, gdy urządzenie jest w bezruchu, a także długość kabla. Dobrym rozwiązaniem są obecnie żelazka wyposażone w generator pary i odpowiednio pojemny zbiornik na wodę. Wygładzanie tkanin takim nowoczesnym sprzętem trwa krócej, zagniecenia szybko znikają, co przekłada się na mniej nerwów i niechęci do tej nielubianej czynności.

Generator pary – dobra alternatywa dla żelazka

Jeśli prasowanie od zawsze sprawiało Tobie trudność, warto rozważyć zakup generatora pary. Jest to urządzenie, które powoduje pod dużym ciśnieniem wyrzuca gorącą parę wodną – wnika ona głęboko w strukturę tkaniny, rozprostowuje włókna, a także usuwa bakterie i zanieczyszczenia. Przy użyciu generatora pary bezproblemowe staje się prasowanie w pionie. W ten sposób możemy wygładzić chociażby firany, zasłony, a także wiszące ubrania. Unikniemy dzięki temu załamań czy kantów, które powstają podczas tradycyjnego prasowania na desce.

Wybór generatorów pary jest obecnie na tyle duży, że bez problemu można znaleźć coś na miarę indywidualnych potrzeb, a także częstotliwości i intensywności prasowania. Świetnym modelem jest Tefal Pro Express Vision GV9820, który możesz znaleźć na https://www.ranking-zelazek.pl/tefal-gv9820-pro-express-vision/. Model ten jest topową propozycją od francuskiego producenta. Ma silny wyrzut pary i dobrą stopę. Sporą zaleta jest umieszczenie światełka na czubku stopy – dzięki temu widzisz każde zagniecenie i szybko się z nim rozprawisz.