W piątek, krakowscy policjanci, w ramach nagrody w konkursie ,,Navigator Bezpieczeństwa'' udali się wraz z laureatami na Dzień Otwarty do Szkoły Policji w Katowicach. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzić obiekt szkoły, zaznajomić się z zasadami jej funkcjonowania oraz zobaczyć przygotowane w tym dniu dla odwiedzających specjalne atrakcje.

„Navigator Bezpieczeństwa” to wspólny projekt Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa zorganizowany na przełomie września i października ub.r. Turniej skierowany był do uczniów krakowskich szkół, a reprezentanci wzięli udział w zmaganiach mających formę gry terenowej. Celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości młodzieży z zakresu bezpieczeństwa, promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz umiejętności pracy w grupie, a także uczciwej rywalizacji. W projekcie wzięło udział 30 zespołów z krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a zachętą do wzięcia w nim udziału były cenne nagrody. Jedną z nich była możliwość wyjazdu na Dzień Otwarty do Szkoły Policji w Katowicach. W związku z tym, 16 czerwca br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z uczestnikami z 7 najlepszych szkół biorących udział w konkursie udali się do policyjnej jednostki szkoleniowej w Katowicach. W trakcie wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pokaz sprawności fizycznej policjantów i słuchaczy szkoły, pokaz udzielania pierwszej pomocy czy też przykładowe techniki interwencji policyjnych, koni i psów służbowych. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć sprzęt, będący na wyposażeniu różnych policyjnych jednostek oraz mogli porozmawiać i zadawać pytania policjantom o różnych specjalnościach.

Dodatkowo uczestnicy wyjazdu mogli zasmakować tradycyjnej grochówki przygotowanej przez kuchnię katowickiej szkoły. Zwiedzanie katowickiego obiektu było także doskonałą okazją do zachęcenia uczniów aby wstąpić w policyjne szeregi.