Tablet, telefon i roboty. Jakie platformy warto wykorzystać w pracy z dziećmi?

Istnieje wiele ciekawych platform dla dzieci, z których można korzystać w pracy z nimi, ale tylko niektóre są naprawdę warte ich zainteresowania. Dlatego też, powinniśmy wybrać takie, które zachęcają do dobrej zabawy, ale także można czerpać z nich naprawdę wiele informacji. Sprawdź, które z nich znajdują się na naszej „hot-liście”.

Eduelo

Jest to platforma, która dostarcza dzieciom wiedzę w rozmaity sposób. Przekazywana przez prezentacje czy filmy sprawdzana jest później poprzez tak zwane „pojedynki wiedzy” i quizy. Podczas pandemii spowodowanej przez wirus koronawirusa platforma Eduelo dostępna była bez opłat i… tak już zostało! Przynajmniej na tę chwilę obecną. Na Eduelo znajdują się materiały dla uczniów od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzięki niej mogą doszkolić się ze wszystkich szkolnych przedmiotów, takich jak matematyka, biologia, technika czy geografia. Pamiętaj, że samo siedzenie przed ekranem komputera nie może być jedyną rozrywką Twojego dziecka. Zadbaj o jego ruch wykorzystując na przykład magiczny dywan.

Khan Academy

Jest to międzynarodowy serwis, zapewniający małym użytkownikom całkowicie darmowy dostęp do materiałów, które z pewnością przydadzą się do samodzielnej nauki. Zadania znajdują się na platformie, skierowane są do uczniów w wieku od 7 do 18 lat. Dla uczniów od 1. klasy podstawówki, przygotowane są tam materiały z matematyki, zaś na poziomie licealnym można czerpać wiedzę z pozostałych przedmiotów. Khan Academy to serwis całkowicie wolny od jakichkolwiek opłat. 

Pisupisu.pl

PisuPisu to portal, który udostępnia zbiór gier, zadań i czytanek. Przeznaczony zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i uczniów klas 1-6. Tak, jak sama nazwa wskazuje, serwis ten skupia się na ortografii, gramatyce, a także umiejętności czytania ze zrozumieniem. Przedszkolakom z pewnością spodobają się przygotowane specjalnie dla nich rozmaite gry, których zadaniem jest rozwijanie spostrzegawczości i pamięci.

Matematyczne ZOO

W przeciwieństwie do PisuPisu, serwis Matematyczne ZOO to raj dla dzieci, które lepiej czują się w świecie cyfr. Twórcy tej edukacyjnej platformy przygotowali rozmaite gry oraz zadania matematyczne, które dostosowane są swoim stopniem trudności dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także w wieku wczesnoszkolnym, to znaczy uczniów klas 1-8. Platforma jest bezpłatna w wersji z reklamami i bezpłatna w wersji bez reklam.

Pi-stacja.tv

Pi.stacja to wyjątkowo nowoczesna platforma edukacyjna, której celem jest skupienie się na nauce matematyki. Co jest w tym nowoczesnego? Prowadzenie zajęć przez materiały video, a także quizy i gry. Co więcej, wszystkie treści, które są na niej dostępne, są zgodne z podstawą programową IV-VIII.

Matlandia

Twoje dziecko lubi grać w zamieszczone w Internecie mini-gry? Z pewnością spodoba mu się platforma edukacyjna Matlandia! To serwis, który został ułożony specjalnie tak, aby Twój maluch przez dobrą zabawę mógł skutecznie trenować umiejętności matematyczne. Jeżeli jednak ma problemy z matematyką – Matlandia z pewnością pomoże mu je rozwiązać. Koszt dostępu do tego wyjątkowego serwisu wynosi 27 złotych.

Nie ukrywajmy – świat idzie do przodu, a razem z nim sposób nauki. Dzisiaj dzieci i młodzież uwielbiają przesiadywać w Internecie, dlaczego więc nie spożytkować go do nauki? Usiądź ze swoją pociecha przed ekranem komputera i razem wybierzecie portal edukacyjny, który będzie najbardziej odpowiadał Wam obojgu.