Jak kupić dobry laptop biurowy? Na co zwracać uwagę?

Szukasz dobrego laptopa do pracy biurowej, ale nie wiesz, na jakich parametrach się skupić? Nie martw się, w tym poradniku przedstawimy Ci kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem laptopa biurowego.

Jak wybrać dobry laptop biurowy?

Żeby laptop biurowy mógł zyskać miano dobrego, musi być zaopatrzony przede wszystkim w wydajny procesor. Procesor to jedna z najważniejszych części laptopa, ponieważ wpływa na szybkość działania i wydajność. W przypadku laptopów biurowych, najlepsze będą procesory Intel Core i5 lub i7. Oba są wystarczająco wydajne do przetwarzania danych i równoczesnego wykonywania wielu zadań.

Z takimi procesorami możesz jednocześnie pracować z plikiem tekstowym, edytować zdjęcie w Photoshopie i w tle mieć włączoną muzykę z YouTube. I wszystkie te procesy będą działały płynnie, bez zacinania.

Pamięć RAM to drugi najważniejszy element w laptopie biurowym. Na nią również musisz zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcesz mieć dobrego laptopa do pracy. Dla zadań biurowych, takich jak pisanie maili, obsługa arkuszy w Excelu czy przeszukiwania sieci 8 GB RAM-u powinno wystarczyć. Jednak w przypadku intensywnych zastosowań, jak tworzenie grafiki na potrzeby social media, warto rozważyć wybór urządzenia z 16 GB RAM.

W co jeszcze wyposażony powinien być dobry laptop biurowy? Na pewno w szybki i pojemny dysk twardy. Dysk w laptopie biurowym to miejsce, gdzie przechowywane są wszystkie Twoje dane. W przypadku laptopów biurowych, najlepszym rozwiązaniem jest wybór dysku SSD, który jest szybszy i bardziej niezawodny niż tradycyjny dysk HDD. Pozwala na ekspresowe włączanie systemu czy uruchamianie plików.

Kolejna rzecz świadcząca o dobrym laptopie biurowym to żywotna bateria. W przypadku laptopów biurowych, dobrze jest wybrać urządzenie z baterią wytrzymującą bez zasilania co najmniej 8 godzin. Wtedy jeśli zabierzesz laptopa z biura w delegację, to będziesz mógł na nim pracować w trakcie podróży.

Czym jeszcze kierować się przy zakupie laptopa biurowego?

Wymienione wyżej kwestie są najważniejsze w laptopie biurowych i to na nich skup się w pierwszej kolejności. Jednak żeby zyskać całkowitą pewność, że wybrany laptop to sprzęt najwyższej jakości, warto przyjrzeć się jeszcze paru szczegółom.

Jeśli zdarza Ci się pracować zdalnie i zabierasz laptopa do domu, dobrze, by był lekki i kompaktowy. Jego obudowa powinna być też wytrzymała i odporna na zarysowania.

Zwróć też uwagę na klawiaturę i touchpad. Są to elementy laptopa intensywnie używane w pracy biurowej. Wybierz laptop biurowy z wygodnymi klawiszami, odpowiednim odstępem między nimi i dużą powierzchnią touchpada. Dzięki temu wygodniej będzie Ci na nim pisać i obsługiwać programy biurowe, jak Excel czy Word.

A jeśli wolisz pracować na zewnętrznej klawiaturze i poruszać się po pulpicie za pomocą myszki, to wybierz laptopa, który ma dużo portów. Dzięki temu podepniesz pod niego nie tylko klawiaturę, ale wszystkie najpotrzebniejsze peryferia, takie jak monitor czy drukarka.

Bogaty wybór laptopów biurowych znajdziesz w sklepie internetowym TechLord