Wynajem sprzętu drukującego - czy to dobry pomysł?

Firmy w celu obniżenia kosztów coraz częściej sięgają po wynajem sprzętu biurowego. Tego typu usługi z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Obecna sytuacja wynika z faktu, że wiele firm dopiero rozpoczynających działalność nie ma możliwości finansowych na zakup profesjonalnego sprzętu. Firmy nie chcą wydawać pieniędzy na drogi sprzęt, dlatego szukają urządzeń, które są niedrogie i można je wypożyczyć. Wiele firma oferuje wynajem drukarek. Na czym to polega? Jak wygląda proces wynajmu i jakie są korzyści?

Jak wygląda wynajem drukarki dla biura?

Pomimo cyfryzacji i postępu technologicznego, wiele dokumentów nadal wymaga tradycyjnych form papierowych. Sporo firm kładzie nacisk na drukowanie pism o jak najwyższej jakości. Wyraźne, czytelne i trwałe drukowane pisma są niezbędne dla wielu przedsiębiorstw. Jest to ważne zarówno dla klientów, jak i pracowników. Profesjonalna drukarnia jest niezbędna, aby spełnić potrzeby drukarskie Twojej firmy. Wiemy, że przedsiębiorcy i firmy, które drukują tylko kilka stron miesięcznie, nie chcą wydawać dużych pieniędzy na sprzęt drukujący. Właśnie dlatego na rynku są firmy, które oferują opcję wynajmu.

Oznacza to, że każda firma może wynająć drukarkę na czas trwania umowy. Umowa ta może być podpisana już od jednego dnia! Maksymalna długość umowy to dwanaście miesięcy. Po dopełnieniu wszystkich formalności, pracownicy dostarczają i podłączają sprzęt. Będzie on wówczas dostępny do natychmiastowego użytku.

Należy pamiętać, że wynajem drukarek wiąże się z odpowiedzialnością firmy za wszelkie naprawy, konserwacje czy przeglądy. Te kwestie zostaną załatwione przez nas. Wiele firm chętnie szkoli pracowników, aby jak najlepiej wykorzystali wypożyczony sprzęt. Wynajem drukarek i kserokopiarek w Krakowie to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i uniknięcie wszystkich kłopotów związanych z jej zakupem. 

Jakie są zalety umowy najmu urządzenia drukującego?

Wspomnieliśmy, że coraz więcej firm wynajmuje drukarki do swoich biur. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Wiele początkujących przedsiębiorstw nie ma funduszy, aby wydać kilka tysięcy na dobrą drukarkę. Można skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje nowoczesny sprzęt, nie wydając przy tym tak wiele. Docenią to zarówno pracownicy, jak i klienci.

Przejrzyste warunki dzierżawy pozwalają firmie zaplanować cały koszt z góry i odpowiednio zaplanować budżet.Istnieje wiele opłat związanych z wynajmem. Opłaty te zależą od kosztów uzyskania przychodów Twojej firmy. Jest to istotna zaleta, zwłaszcza pod względem podatkowym.

Sprzęt drukujący jest dostępny na czas trwania umowy najmu. Wszystko jest przetestowane i gwarantujemy, że działa bez zarzutu. Chcemy, abyś dobrze współpracował z naszym sprzętem. Oferujemy szybką reakcję serwisu na wszystkie problemy, nawet te trudniejsze. Jeśli naprawa trwa dłużej niż oczekiwano, firma wysyła sprzęt zastępczy.

Warto również zauważyć, że wszystkie koszty są zawarte w opłacie za wynajem. Cena wynajmu obejmuje instalację, konfigurację, szkolenie i konserwację sprzętu. Drukarka będzie w idealnym stanie technicznym przez cały okres trwania umowy. Zajmiemy się również usunięciem sprzętu po zakończeniu umowy.

Coraz częściej spotykamy się z firmami korzystającymi z tego typu usług, dla których zakup profesjonalnego sprzętu to nie lada wyzwanie. Jest to dla nich dużo łatwiejsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Eliminuje konieczność serwisowania, naprawiania czy wymiany części. Jest to świetny sposób na przetestowanie sprzętu przed zakupem do swojej firmy.