Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Łazienka w stylu boho – jak ją urządzić? Pomysły i inspiracje

Boho to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdzi się także w łazience. Gdy lubisz przestrzenie wyglądające swobodnie, naturalnie, w takim razie łazienka w stylu boho może być strzałem w dziesiątkę!

Wyposażenie do łazienki boho

Podobnie jak w każdej innej łazience, także w tej urządzonej w stylu boho powinny znaleźć się wszystkie potrzebne w codziennej higienie elementy wyposażenia – wanna albo prysznic, umywalka, toaleta.

Do łazienek w stylu boho najlepiej pasuje wyposażenie w nowoczesnym stylu. Prosta ceramika sanitarna będzie świetnie komponowała się z wyglądem prostych płytek ceramicznych w kształcie cegiełek oraz botanicznymi detalami, które powinny zagościć w każdym wnętrzu boho.

Duże znaczenie ma także wybór mebli. Te w łazience boho powinny być wykonane z drewna albo z jego imitacji, aby dzięki temu wprowadzić do wnętrza tradycyjny klimat.

Łazienka w stylu boho – kolory i wzory

Nowoczesne łazienki w stylu boho najczęściej mają jasne kolory. Na ścianach można zobaczyć białe płytki, natomiast na podłogach płytki drewnopodobne lub przypominające kamień naturalny. Świetnym dopełnieniem wnętrza mogą być też modne płytki z wzorami marokańskimi.

Odcienie w łazience boho są raczej ciepłe. Popularne połączenia kolorystyczne to biel, wybarwienia drewna oraz czerń. Można też pokusić się o kolorowe detale, na przykład o dywanik łazienkowy w tylu etnicznym albo kontrastowe wykończenie kabiny prysznicowej z użyciem płytek w innym kolorze.

Akcesoria do łazienki w stylu boho

Aby łazienka w stylu boho mogła wyglądać efektownie, warto dobrać do niej również odpowiednie akcesoria. To dzięki nim można sprawić, że łazienka nabierze naturalnego, niebanalnego wyglądu.

W łazience wykończonej w stylu boho nie może zabraknąć dodatków jak wyplatane z traw kosze i koszyki, kwiaty doniczkowe – naturalne albo sztuczne, duże lustro, najlepiej okrągłe, niebanalna lampa, która będzie oświetlała przestrzeń, na przykład lampa wisząca z metalowym kloszem. Ciekawym dodatkiem aranżacyjnym jest także drewniana drabina, która służy jako wieszak na ręczniki. Dopełnieniem aranżacji mogą być kolorowe świeczki, makrama powieszona na ścianie, dywanik łazienkowy z etnicznym wzorem.

Osobom chcącym odwiedzić dobre salony łazienek Kraków daje dostęp do wielu miejsc, w których można zakupić wszystko, co potrzebne do wykończenia modnej łazienki w stylu boho. Wiele innych inspiracji dotyczących wykończenia łazienki w stylu boho można znaleźć już teraz na stronach internetowych.