Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Spotkanie biznesowe w SPA? Zaskocz swoich kontrahentów

Standardowe sale konferencyjne wynajmowane na poczet biznesowych spotkań to rozwiązanie, które powoli odchodzi do lamusa i chcąc nie chcąc staje się przeżytkiem. Przewidywalność nie jest zaletą w biznesie, dlatego warto zawsze wysoko zawieszać poprzeczkę i zaskakiwać swoich kontrahentów, nawet jeżeli pomysł z pozoru wydaje się być absurdalnym. Konferencje w SPA to idea, która może początkowo być odbierana jako pewnego rodzaju przerost formy nad treścią. Element zaskoczenia, a przede wszystkim jednak nieco luźniejsza i przyjemniejsza atmosfera może pozytywnie odbić się na wszystkich uczestnikach, a także pozytywnie wpłynąć na przebieg wszelkich pertraktacji i zawodowych negocjacji. Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobre stosunki ze współpracownikami to podstawa udanego biznesu. Podobnie jak inwestycja, którą może być nietuzinkowe spotkanie biznesowe w SPA!

Spotkania biznesowe w nietypowych warunkach

Większość luksusowych hoteli usytuowanych w malowniczych lokalizacjach oferuje dostęp do wyposażonych sal konferencyjnych, które wynajmowane są na czas istotnych spotkań ludzi prowadzących własne firmy i współpracujących z całą rzeszą innych przedsiębiorców. Miejsce spotkań biznesowych nie pozostaje jednak bez znaczenia. Badania wykazują, że ocenie podlegają w zasadzie wszystkie aspekty takich spotkań włącznie z miejscem i zastanymi warunkami, które mogą być albo sprzyjające, albo wręcz odwrotnie. Okazuje się zatem, że nie tylko merytoryczne przygotowanie do spotkanie ma kluczowe znaczenie, ale także sposób, w jaki ugościmy naszych kontrahentów oraz ich samopoczucie w trakcie trwania spotkania. Bez względu na branżę, każdy uwielbia czuć się dobrze i odpowiednio ugoszczonym.

Konferencje w SPA mogą stanowić niezwykłą odskocznię od standardowych spotkań, które na ogół nie posiadają żadnych walorów relaksacyjnych i sprzyjających dobrej zabawie. Biznesowa rozmowa odbywająca się w luksusowej saunie może i przypuszczalnie będzie przebiegała znacznie inaczej, a może nawet pomyślniej, ponieważ warunki są diametralnie inne niż te, do których nasi kontrahenci przywykli. Takie rozwiązania to z całą pewnością doskonałe rozwiązania, które spowodują, że nasi współpracownicy innym okiem spojrzą na naszą firmę, której niestraszna jest inwestycja w postaci przyjemnego weekendu w hotelu ze SPA. Mając do czynienia z przedsiębiorcą, który gotów jest na tak innowacyjne rozwiązanie, dowiadujemy się nieco o jego podejściu do interesów. Nowatorskie i odważne pomysły to wartości na wagę złota w każdej branży. Organizując spotkanie biznesowe w SPA, na którym mają zapaść wiążące i ważne decyzje okazujemy szacunek naszym współpracownikom i dowodzimy im, że ich komfort i warunki mają dla nas ogromne znaczenie.

Jaki hotel wybrać?

Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jaka lokalizacja będzie dogodna dla wszystkich uczestników spotkania biznesowego. Niemniej, warto zastanowić się nad miejscem, którego lokalizacja będzie wiązała się z atrakcyjnymi pod każdym względem otoczeniem. Warto zastanowić się nad hotelem umiejscowionym w górskim klimacie, który dodatkowo daje możliwość zorganizowania aktywnej wycieczki dla uczestników spotkania. Łono natury daje pole do popisu i mnóstwo możliwości, a poza tym jest także fantastyczną odskocznią dla przedsiębiorców, którzy większą część roku spędzają w zatłoczonym i hałaśliwym mieście.