Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Nie ma chyba osoby, która choć raz próbując otworzyć drzwi, nie natrafiła na opór, który nie pozwalał obrócić klucza. Zazwyczaj w natychmiastowym przypływie irytacji i zdenerwowania, rozpoczynamy walkę siłową z zamkiem chcąc przekręcić klucz w celu zamknięcia lub otworzenia drzwi. Wbrew pozorom jest to bardzo częsty przypadek, który zazwyczaj po ostatecznym otworzeniu drzwi bagatelizujemy, a odniesiony sukces od razu nakazuje nam zapomnieć o całej sytuacji, aż do czasu nadejścia sporego kłopotu - złamanego klucza w zamku. W takim przypadku może być również konieczna naprawa zamka w drzwiach w Gliwicach. Z pomocą może przyjść ślusarz z Pogotowie ślusarskie Gliwice.

Czy mogę samodzielnie wyjąć złamany klucz?

Oczywiście, można podjąć próbę wyciągnięcia reszty klucza domowymi metodami. W warunkach domowych ułamany klucz można wyciągnąć mocnym drutem lub cążkami. Bardzo ważnym elementem próby wydobycia klucza jest określenie jaka jego część pozostała w zamku. W tym przypadku sprawdza się zasada: im więcej, tym lepiej, gdyż mamy większe prawdopodobieństwo, że domowe narzędzia "złapią" pozostałą cześć klucza.To zadanie wymaga jednak dużego opanowania, cierpliwości i precyzji z naszej strony. Należy pamiętać, żeby tym razem nie używać zbyt dużej siły, gdyż można dodatkowo uszkodzić cały mechanizm zamka, co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami naprawy lub wymiany całego mechanizmu.

Wyciągnięcie złamanego klucza z zamka- pomoc ślusarza

Jeżeli próby samodzielnego wyciągnięcia złamanego klucza nie przynoszą rezultatów, a możliwości i pomysły są już wyczerpane, należny poważnie zastanowić się nad kontaktem z fachowcem Pogotowia Zamkowego w Gliwicach, które pomaga w takich sytuacjach 24/h oraz w święta. Ślusarz z wieloletnim doświadczeniem przy pomocy specjalistycznych narzędzi błyskawicznie wyciągnie ułamany element, nie uszkadzając przy tym zamka w drzwiach. Dodatkową zaletą tych usług jest fakt, że fachowiec zawsze przyjeżdża z zapasowymi wkładkami do zamków, dzięki czemu na życzenie klienta może od razu wymienić cały zamek oraz wyregulować wysokość drzwi, aby nie opadały. Fachowiec może poradzić sobie nie tylko z tradycyjnymi zamkami, ale również z nowoczesnymi zamkami antywłamaniowymi, co jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę ich koszt naprawy lub wymiany.

otwieranie11 019a0