Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Co zrobić, gdy zatrzasnę klucze w mieszkaniu? - Awaryjne otwieranie zamków

Patrzysz na zegarek – już jesteś spóźniony. Szybkie mycie zębów, w biegu kawa i szybko kierujesz się w stronę drzwi. Wychodzisz z domu, w pośpiechu szukasz kluczy i nagle uświadamiasz sobie, że to czego poszukujesz, leży na blacie w kuchni. Znajomy scenariusz? Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest jedna – nie panikować i wykonać szybki telefon do specjalisty od awaryjnego otwierania zamków.

Czy awaryjne otwieranie zamków jest możliwe również w drzwiach antywłamaniowych?

Decydując się na zakup drzwi antywłamaniowych jesteśmy świadomi, iż nasze klucze od dziś mają być naszym oczkiem w głowie. Życie pisze różne scenariusze, a jeśli przydarzy Ci się ten powyżej, nie musisz załamywać rąk. Awaryjne otwieranie zamków jest możliwe nie tylko w zwykłych drzwiach, ale również w tych ze specjalnymi zabezpieczeniami. Nie musisz obawiać się telefonu do specjalisty od otwierania zamków nawet w nocy – wiele firm na rynku działa bowiem całodobowo. Nie musisz więc czekać do rana, aby dostać się do swojego mieszkania. Druga strona medalu jest taka, iż awaryjne otwieranie drzwi antywłamaniowych jest bardziej czasochłonne i kosztowne aniżeli standardowych drzwi. Dlatego sprzedawcy czasem odradzają zakup takich drzwi zapominalskim.

Czy po awaryjnym otwieraniu muszę wymienić drzwi?

Niekoniecznie, chociaż czasami jest to nieuniknione. Priorytetem dla każdego specjalisty od otwierania zamków jest jak najmniejsza ingerencja w drzwi klienta i nic nie wydarzy się bez wcześniejszej konsultacji i zgody. W pierwszej kolejności używane są metody, które są jak najmniej inwazyjne. W sytuacji, gdy wszystkie dostępne sposoby nie przynoszą pożądanego efektu, specjalista omówi dalsze postępowanie i wspólnie z klientem wybierze odpowiednią technikę. Wszystko po to, by po otwarciu drzwi można było łatwo zamki wymienić, a ewentualne zniszczenia drzwi naprawić – wybierając najtańsze rozwiązanie dla klienta. Dobrego specjalistę znajdziesz chociażby tutaj http://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Najczęściej jednak taka interwencja kończy się zwykłą naprawą lub wymianą zamka, a cena zależy od rodzaju drzwi i zamka oraz czasu, jaką pracownik musiał poświęcić na interwencję. Firmy ślusarskie specjalizują się we wszelkiego rodzaju drzwiach antywłamaniowych np: Dierre, Gerda , Gardesa, Witex, Juwent, Porta, Padilla itd. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany specjalista będzie w stanie otworzyć drzwi bez uszczerbku na ich wyglądzie, najlepiej dopytać o więcej informacji telefonicznie. Rozmawiając z pracownikiem warto wspomnieć o rodzaju drzwi i marce. Wtedy specjalista będzie wiedział, jakie narzędzia zabrać ze sobą, co może usprawnić jego pracę, a co za tym idzie – szybciej dostaniesz się do swojego domu!