Są obowiązkowym elementem wystroju sklepów odzieżowych i niezbędnym wyposażeniem każdej pracowni krawieckiej. Urozmaicą pokaz mody, ale sprawdzą się także w bardziej kameralnej wersji, np. jako ozdoba sypialni. Manekiny całopostaciowe, bo o nich mowa, posiadają różne oblicza i sprawdza się w rozmaitych okolicznościach.

To właśnie one najczęściej zachęcają nas do zakupu ubrania. Przechodząc obok witryny sklepowej sklepu odzieżowego nie sposób nie zawiesić na nich oka. Różnią się między sobą m.in. stopniem realizmu, materiałem czy rodzajem połysku.

Manekiny całopostaciowe – prawie jak człowiek

Profesjonalne manekiny całopostaciowe mają wiernie odwzorować postać ludzką i wyeksponować walory konkretnych stylizacji – to ich podstawowa funkcja. Z kolei podstawowym rozróżnieniem fantomów jest klasyczny podział na damskie, męskie i dziecięce modele. W zależności od preferencji, manekiny mogą bardziej lub mniej przypominać człowieka. Najbardziej powszechnym wariantem jest fantom pozbawiony rysów twarzy – w takim przypadku cała uwaga odbiorcy koncentruje się na poszczególnych elementach garderoby.

Bliższe realizmowi będą manekiny całopostaciowe z makijażem, pełnym lub częściowym. Najczęściej ręcznie malowane oczy, brwi i usta, będą bardziej ozdobną wersją. Jeszcze bliższe wyglądowi człowieka są fantomy, które dodatkowo posiadają peruki. Tutaj również istnieje spora różnorodność. Z każdego fantoma możemy zrobić krótkowłosą szatynkę lub długowłosą blondynkę.

Manekin w rozmiarze XL?

Manekiny różnią się też między sobą gabarytami. Podobnie jak na światowych wybiegach, tak na witrynach sklepowych coraz częściej pokazuje się nie tylko fantomy w najmniejszych rozmiarach, ale również te odpowiadające standardowo większym rozmiarom. Posiadają też różne odcienie imitujące różnorodną karnację ludzi – od jasnych przez beżowe po ciemnobrązowe, a nawet czarne. Personalizacja manekinów dotyczy często także mimiki, gestów oraz postawy. Niektóre z modeli posiadają ruchome elementy kończyn górnych i dolnych, co daje pole do popisu stylistom.

Fantom i jego prosta budowa

Manekiny całościowe no z https://sklep.moremannequins.pl/ są tworzone z różnych materiałów, ale za najtrwalsze i najbardziej odporne na zadrapania uchodzą te, które wykonane zostały ze szkła hartowanego. Do produkcji fantomów często używa się także elementów drewnianych czy gipsowych. Całość pokrywana bywa lakierem, chociaż najbardziej rozpowszechnionym wariantem są manekiny pozbawione połysku. Każdy manekin stoi na podstawie, która zapewnia stabilność konstrukcji.

Manekiny całopostaciowe wyeksponują krój sukienki