Laureaci loterii, zorganizowanej w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, mogą już cieszyć się z tabletów, które odebrali dziś z rąk Andrzeja Kuliga, zastępcy prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Tablety trafiły do głosujących w Budżecie Obywatelskim
Fot. Joanna Korta

W tym roku na osoby, które zagłosowały na projekty obywatelskie czekało 100 tabletów. W ten sposób UMK chciał dodatkowo zachęcić krakowian do wzięcia udziału w procesie decydowania o podziale 30 mln zł na zadania dzielnicowe i ogólnomiejskie. Nagrodzony został co tysięczny głosujący przez Internet, oraz ci spośród głosujących tradycyjnie, którym dopisało szczęście w losowaniu, które odbyło się 28 października w budynku UMK przy ul. Brackiej 10.

– Dziękuję za aktywność oraz zaangażowanie w głosowanie – powiedział zastępca prezydenta Krakowa gratulując jednocześnie zwycięzcom loterii.

Osoby, które nie mogły odebrać nagrody z rąk prezydenta, mogą ją otrzymać w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ulicy Dekerta 24, codziennie w godzinach 8.00-15.00 w nieprzekraczalnym terminie dwóch tygodni kalendarzowych od dnia zawiadomienia.

Przypomnijmy, w tegorocznej edycji mieszkańcy oddali 50 004 ważnych głosów – 13376 w formie papierowej oraz 36628 – w formie elektronicznej. Z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego realizowanych zostanie 171 zadań –10 ogólnomiejskich i 161 dzielnicowych. Z wynikami głosowania mieszkańców można zapoznać się na stronie Budżetu Obywatelskiego.