Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Klimatyzacja często kojarzona jest ze skomplikowanymi instalacjami, które wymagają fachowej i profesjonalnej obsługi. Otóż jest to jak najbardziej błędne myślenie. Dzisiejsze rozwiązania zabierają minimum miejsca, są proste w obsłudze, a montaż nie jest skomplikowany. Warto jednak pamiętać, że zdrowe i bezpieczne korzystanie z tego urządzenia jest najważniejsze, dlatego warto zlecić montaż profesjonalistom. Poniżej poznasz praktyczne porady na temat doboru i montażu odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego moc chłodniczą. Jaka moc chłodnicza będzie odpowiednia w Twoim przypadku? Wyliczenie dokładnej wartości jest skomplikowane i składa się na wiele zmiennych – dlatego najlepiej zlecić to profesjonaliście. Możemy jednak wykonać szacunkowe obliczenia, które pozwolą nam określić przybliżony koszt zakupu odpowiedniego urządzenia. Wówczas na każdy metr kwadratowy pomieszczenia przypada moc chłodnicza o wartości 0.1 kW. Wynika z tego, że do efektywnego chłodzenia pomieszczenia o 25 m2 potrzebujemy mocy chłodniczej 2,5 kW. W sprawnym montażu klimatyzacji domowej na terenie Poznania i całego województwa wielkopolskiego z całą pewnością pomoże https://klima-poznan.pl/montaz-klimatyzacji/.

Jaki rodzaj klimatyzacji wybrać?

Aby móc łatwo i skutecznie zamontować klimatyzację domową musisz wybrać odpowiedni rodzaj samej klimatyzacji. Do dyspozycji mamy tutaj dwie opcje – multisplit i split. Co powinieneś wybrać? Zależy to od ilości pomieszczeń jakie zamierzasz klimatyzować jak i samych możliwości montażu instalacji. Instalacja multisplit wymaga znacznie więcej miejsca niż ta druga. Z tego względu może być niemożliwa do wykonania w mniejszych mieszkaniach lub po prostu będzie bardzo droga. Jeżeli wybierasz najbardziej wydajne i efektywne rozwiązania to najlepsza dla Ciebie będzie klimatyzacja split.

Gdzie zainstalować klimatyzator?

Jeżeli chodzi i jednostkę wewnętrzną to należy tutaj wybierać mądrze. Strumień chłodzonego powietrza nie powinien być skierowany na miejsca siedzące lub tam gdzie będziemy głównie przebywać. Może to bowiem prowadzić do różnych problemów zdrowotnych – takich jak przeziębienia czy reumatyzm. Jeżeli chodzi o jednostkę zewnętrzną to powinna ona być oddalona od okien mieszkalnych. Skraplacz generuje hałas, który może być uporczywy dla sąsiadów.

Montaż klimatyzacji

Obydwie jednostki łączy się za pomocą miedzianych rurek. W ścianie zewnętrznej wierci się otwór o średnicy mniej więcej 7 centymetrów. Następnie instalacja powinna zostać uszczelniona z obu strony. Często na zewnątrz budynku instaluje się wspornik na którym umieszczamy jednostkę zewnętrzną. Często stawia się ją również na balkonie czy dachu budynku.

Praktyczne porady na temat montażu klimatyzacji domowej