Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Golenie może być uciążliwe, a depilacja woskiem lub depilatorem bardzo bolesna. Czy depilacja laserowa to najlepszy wybór na niechciane włoski?

Gładka skóra nie musi być nieosiągalnym marzeniem. Aktualnie do dyspozycji jest pełna gama metod pozwalających na usunięcie nadmiernego owłosienia. Jedną z najnowocześniejszych jest depilacja laserowa. Czy warto zdecydować się na tego rodzaju zabieg?

 

Czym jest depilacja laserowa?

Pod terminem takim jak depilacja laserowa kryją się zabiegi polegające na wykorzystaniu urządzeń laserowych do usuwania niechcianych włosków z całego ciała.

Metoda ta jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn – pozwala na usunięcie włosków z nóg, spod pach, z okolic bikini, z twarzy, a także z innych miejsc, w których nie chcemy ich posiadać.

Zabiegi depilacji laserowej uznawane są za najlepszy wybór dla osób, którym zależy na pozbyciu się niechcianego owłosienia. Warto jednak wskazać, że nie u każdego laser jest w stanie dać optymalne efekty.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu specjalnego zjawiska selektywnej fototermolizy, które polega na zniszczeniu włosków i cebulek włosowych przez światło laserowe. W efekcie włoski nie odrastają.

Urządzenia laserowe stosowane podczas zabiegu depilacji laserowej oddziałują na melaninę, czyli na ciemny barwnik włosków. W związku z tym osoby, u których we włoskach znajdują się niewielkie ilości melaniny lub też nie ma jej wcale, nie będą mogły korzystać z tej metody depilacji z pełną skutecznością.

Nowoczesne lasery stosowane do depilacji laserowej, na przykład LightSheer Diode Laser System, pozwalają na szybkie i skuteczne usuwanie włosków ze wszystkich partii ciała. Jednocześnie są na tyle delikatne dla skóry, że nie powodują jej podrażnienia. Dodatkowe akcesoria, na przykład specjalne systemy chłodzące, pozwalają na zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących zabiegowi – dzięki temu może być on niemalże bezbolesny.

 

Depilacja laserowa – jeden zabieg to za mało

Wiele osób uważa, że wystarczy tylko jedna depilacja laserowa, aby szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych włosków. Jednak w rzeczywistości konieczne jest wzięcie udziału w szeregu zabiegów, jeśli owłosienie ma być usunięte w większości oraz na stałe.

Konieczność powtarzania zabiegów depilacji laserowej wynika przede wszystkim z faktu, że laser oddziałuje jedynie na włoski, które są w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Włoski w fazach zanikania (katagenu) oraz wypadania (telogenu) nie reagują na światło laserowe.

Włoski stale przechodzą przez powyższy cykl rozwojowy, dlatego też dla uzyskania najlepszych efektów depilacja laserowa powinna być przeprowadzona co najmniej 3 lub 4 razy. Tylko wtedy można pozbyć się większości włosów na trwałe.

Aby zachować uzyskane rezultaty, depilacja laserowa powinna być także powtarzana raz na rok. Taki zabieg przypominający pozwala na zachowanie skóry w idealnej gładkości na długi czas.

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • włosy w kolorze blond, rudym lub siwym
  • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu
  • skłonność do przebarwień, powstawania blizn
  • świeża opalenizna i używanie samoopalaczy
  • stosowanie określonych leków i kosmetyków, między innymi z retinoidami, witaminą C, kwasami owocowymi, preparatów złuszczających, leków światłouczulających – należy odstawić je na określony czas przed zabiegiem

 

Do skorzystania z nowoczesnych zabiegów depilacji laserowej laserem LightSheer zaprasza klinika Beauty Tower z Krakowa.