W niedzielę, na terenie Krakowa odbyły się 2 duże imprezy plenerowe. Na uczestników czekało wiele atrakcji, wśród których można było spotkać się z krakowskimi policjantami i poznać charakter ich pracy, a także uzyskać porady w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

28 maja br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A w Krakowie, na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze, przygotowało piknik z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i konkursów. W imprezie plenerowej wzięli też udział krakowscy policjanci. Przy policyjnym stoisku profilaktycznym można było spotkać mundurowych z drogówki i prewencji oraz przewodnika psa służbowego i technika kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze, odwiedzającym stoisko opowiadali o swojej codziennej służbie, a także udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. Dla dzieci przygotowane były tematyczne kolorowanki, krzyżówki i rebusy, które maluchy z zaangażowaniem kolorowały i uzupełniały. Dla dorosłych przeznaczone były natomiast ulotki z policyjnymi poradami, jak nie paść ofiarą przestępstwa.

Tego samego dnia podczas „Święta Rodziny Krakowskiej” odbywającego się na terenach zielonych przy Tauron Arenie Kraków, tłumnie pojawili się krakowianie, którzy również tutaj mogli spotkać się z policjantami. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odwiedzającym je rodzinom przekazywali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i udzielali odpowiedzi na zadawane w tym zakresie pytania. Niewątpliwą atrakcją była na pikniku obecność policyjnego przewodnika psa służbowego, który pojawił się w towarzystwie swojego czworonoga. Policjant opowiadał o pracy policyjnych psów i szkoleniach, jakie razem odbywają, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy. Dużą frajdę sprawiła najmłodszym obecność policyjnych maskotek – Inspektora Wawelka i Polisi, z którymi dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Podczas obu wydarzeń policjanci promowali też zawód policjanta, wręczając ulotki informujące o zasadach rekrutacji, opowiadając przy tym o służbie policjantów różnych pionów.
Atrakcje, jakie pojawiły się tego dnia, przyciągnęły na imprezy plenerowe tłumy krakowian, którym towarzyszył dobry humor i dopisywała słoneczna pogoda.