Standard mieszkania czy dobra komunikacja, czyli jakich mieszkań szukają studenci w Krakowie?
Kraków od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o studia wyższe. Decyduje o tym zarówno atrakcyjna oferta edukacyjna tutejszych uczelni, ale także magia miasta, jego historia oraz oferta kulturalno-rozrywkowa. Alternatywą dla akademików jest wynajem pokoju lub mieszkania, jednak w ostatnim czasie tutaj również ceny znacznie poszybowały w górę. Czego dokładnie szukają studenci?

Cena to niezmiennie najważniejsze kryterium

Sytuacja materialna studentów bywa bardzo zróżnicowana. Najczęściej jednak młode, uczące się osoby nie mogą pozwolić sobie na luksusowe mieszkanie blisko centrum. Nawet jeśli mają na to środki, wolą przeznaczyć je na inne cele. Nierzadko koszty wynajmu i opłaty dzieli się ze współlokatorem, choć taki układ obywa się zwykle kosztem komfortu i potrzeby prywatności. Kolejne, równie istotne kryteria, to dobra komunikacja z uczelnią czy poziom bezpieczeństwa i zagospodarowanie okolicy. Są miejsca, które łączą te wszystkie aspekty.

Przykładowo mieszkania przy Parku AWF w Krakowie wydają się być idealnym rozwiązaniem dla studentów tej szkoły, ale nie tylko. Powstała tu nowoczesna inwestycja VIDO zlokalizowana jest blisko Alei Jana Pawła II, skąd do centrum miasta można dostać się nawet w kilkanaście minut. Zielone otoczenie, pobliskie sklepy, a przy tym wysoki standard mieszkań sprawiają, że współwynajem mieszkania w takiej lokalizacji może być korzystnym rozwiązaniem.

Liczy się także wygoda!   

Nawet młodzi ludzie dopiero wchodzący w życie wiedzą, że do efektywnego wypoczynku, pracy czy nauki konieczne są odpowiednie otoczenie i wygoda. Z tego powodu standard wynajmowanego mieszkania także wymieniany jest jako istotne kryterium wyboru. Przestronność, przyjazny układ pomieszczeń, taras, balkon lub ogródek wychodzący w stronę parku czy skweru wydaje się brzmieć jak marzenie.

Jeśli planujesz zakup mieszkania pod wynajem dla studentów, weź pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania. Jeśli uda ci się połączyć komfort, przystępną cenę, atrakcyjną lokalizację i gwarancję poczucia bezpieczeństwa, zyskasz zaufanych lokatorów, którzy nie sprawią ci kłopotów.