Jej misją jest wspieranie małej i średniej przedsiębiorczości, reprezentacja interesów przedsiębiorców, promocja inicjatyw gospodarczych, doradztwo i informacja gospodarcza, współtworzenie i realizacja regionalnej polityki gospodarczej – to główne cele Izby Gospodarczej Dorzecza Raby. W jej Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o potrzeby polskich przedsiębiorców. Reagując na spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa, natychmiastowo wprowadził tarczę antykryzysową. Zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące, niskooprocentowana pożyczka dla mikroprzedsiębiorców, świadczenie postojowe, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla pracowników czy Polski Bon Turystyczny – to przykłady realnych rozwiązań, jakie wprowadziliśmy, by chronić polskich przedsiębiorców. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie i za Państwa starania o rozwój przedsiębiorczości w Dorzeczu Raby. Z pewnością ta piękna część Małopolski ma wielki potencjał gospodarczy, który potrzebuje dobrych ambasadorów i opiekunów, co istotne dbających także o etykę działalności gospodarczej i normy rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym. Właśnie na te aspekty zwraca uwagę statut Izby w swych początkowych zapisach, za co serdecznie Państwu dziękuję – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Izba Gospodarcza Dorzecza Raby jest organizacją samorządu gospodarczego w Małopolsce powstałą w kwietniu 2003 roku. Jak czytamy na stronie Izby, zrzesza ona 192 przedsiębiorców z powiatu myślenickiego wielickiego, limanowskiego i krakowskiego zatrudniających w sumie blisko 3 tys. osób. Wśród zrzeszonych są kilkuosobowe firmy rodzinne oraz kilkudziesięcioosobowe przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe i handlowe różnych branż. Siedzibą Izby są Dobczyce ul. Podgórska 1 (powiat myślenicki). Z Izbą współpracują sponsorzy: instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, duże firmy handlowe.

Więcej o rządowym wsparciu dla firm: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/wyszukaj-wsparcie-dla-swojej-firmy


20230324 Dobczyce 20230324 Dobczyce 20230324 Dobczyce 20230324 Dobczyce 20230324 Dobczyce