Królewskie seriale - TOP 5 gdzie królowie grają pierwsze skrzypce

Miłośnicy seriali o monarchach mogą cieszyć się wieloma produkcjami przedstawiającymi losy rodzin królewskich. Jeśli jesteście wieloletnimi miłośnikami królewskich serii, być może zakończyliście już seans seriali ukazujących królowe, takich jak The Crown czy Biała królowa. Aby zachęcić Was do kontynuacji obserwowania życia monarchów, przygotowaliśmy propozycje seriali, gdzie to królowie grają pierwsze skrzypce!

Wersal: Prawo krwi

Ten serial kostiumowy nawiązuje do historii jednego z najsłynniejszych dworów w królewskiej historii: Wersalu. Opowieść osadzona jest w 1667 roku, kiedy to po serii domowych wojen we Francji młody król Ludwik XIV postanawia przenieść swój dwór z przedmieść przepełnionego spiskowcami Paryża – zapragnął zbudować go w pobliskim Wersalu. Chociaż francuscy arystokraci się tego nie spodziewali, powstały Pałac Wersalski ma na celu ich kontrolowanie. W efekcie budynek zostaje przepełniony korytarzami pełnymi intryg, gdzie szlachta musi ubiegać się o względy władcy. Nie brakuje również spisków przeciwko władcy, zwanego Królem Słońce.

Widzowie serialu mogą obserwować rozwój osobowości monarchy absolutnego, a także analizować czynniki, jakie wpływają na jego zachowanie. Nie brakuje przy tym doskonałej gry aktorskiej oraz znakomitych ujęć. Produkcja zdecydowanie zachwyca pod względem wizualnym! Co interesujące, twórcy nie oszczędzali pod względem finansowym – Wersal: Prawo krwi to najdroższa produkcja telewizyjna w historii Francji! Pierwszy sezon został obdarzony aż… trzydziestu milionowym budżetem!

Alchemia dusz

Południowokoreańska produkcja przedstawia opowieść osadzoną w fikcyjnym miejscu Daeho, które nie istnieje ani na mapach, ani w podręcznikach historii. Serial skupia się na losach magów, których losy splatają się przez zmianę dusz.

Głównym bohaterem jest Jang Uk będący spadkobiercą szlacheckiej rodziny magów Jang. Mężczyzna skrywa jednak tajemnicę dotyczącą swych narodzin, o której plotkują jednak mieszkańcy państwa. Źródło energii Jang Uka zostało zamknięte przez jego ojca, przez co bohater nie może wykorzystywać magii. Na pewnym etapie swego życia spotyka on jednak Mu-Deok – posiada ona duszę potężnej wojowniczki, ale została uwięziona w słabym ciele. Zostaje ona służącą mężczyzny, aby potajemnie uczyć go walki.

Chcesz śledzić losy kolejnych królewskich rodzin? Odkryj najlepsze seriale o królach i książętach: https://serialowy.pl/rankingi/seriale-o-krolach-i-ksiazetach-263366/

Tudorowie

Król Henryk VIII uważany jest za jednego z największych przywódców Wielkiej Brytanii – jest on jednak przede wszystkim znany ze swego bogatego życia miłosnego. Podczas 38-letniego panowania posiadał sześć narzeczonych oraz wiele kochanek, spładzając przy tym kilkoro dzieci. Jego historię opowiada serial Tudorowie – chociaż produkcja koncentruje się na monarsze, widzowie mogą zobaczyć również perspektywę jego żon oraz poznać ich doświadczenia, kiedy były one częścią królewskiej rodziny.

Ostatni carowie

Ostatni carowie to serial opowiadający o ostatnim cesarzu rosyjskiej dynastii Romanowów, czyli Mikołaju II. W sześciu odcinkach twórcy opowiedzieli o nagłym wstąpieniu mężczyzny na tron w wieku 26 lat, aby ukazywać losy monarchy aż do jego zabójstwa w 1918 roku. Główny bohater to bardzo kontrowersyjna postać, która uległa wpływowi Rasputina – rzekomego jasnowidza i mistyka, który wykorzystał swą pozycję, aby oddziaływać na decyzje polityczne monarchy.

Produkcja oferuje interesujące spojrzenie na jeden z najbardziej intrygujących okresów w Rosji. Warto przy tym wspomnieć, że poziom gry aktorskiej jest bardzo wysoki! Seria z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom dramatów historycznych!

Ród smoka

Adaptacja sagi G. R. R. Martina o tytule Gra o tron została pokochana przez miliony widzów, stając się jednym z najpopularniejszych seriali na świecie. Sukces tej opowieści fantasy zainspirował twórców do realizacji serialu, który mówi o historii rodu Targaryenów oraz wydarzeniach mających miejsce 200 lat przed czasami, w których rozgrywa się Gra o tron. Właśnie tak powstała seria Ród smoka – szybko zainteresowała ona miłośników starszej produkcji, ale zwróciła ona również uwagę wielu nowych widzów. Z uwagi na doskonałą obsadę, wyśmienitą grę aktorską oraz ciekawe wątki, zdecydowanie warto dać szansę temu serialowi!

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji odnajdziecie coś, co Was zainteresuje – niezależnie od tego, czy jesteście wieloletnimi wielbicielami królewskich seriali, czy może dopiero rozpoczynacie swą przygodę z tymi produkcjami!