Naturalne przedtreningówki – alternatywa dla syntetycznych suplementów

Trudny dzień w pracy? A trening przecież trzeba zrobić i tak. Przydałaby się dodatkowa energia, żeby jakoś przebrnąć przez godzinę intensywnych ćwiczeń. Na szczęście istnieją przedtreningówki – kompleksy substancji, które wspomagają organizm przy wysiłku fizycznym. Dobrze wybrać takie, których skład jest naturalny, wtedy nie trzeba bać się efektów ubocznych.

Naturalne substancje – czym są?

Kiedy coś jest określane jako naturalne, oznacza to zazwyczaj, że substancje lub materiały użyte do produkcji danego przedmiotu nie zostały sztucznie zmodyfikowane albo zmienione.

Substancje naturalne pochodzą z roślin, zwierząt lub minerałów występujących w przyrodzie i nie zostały zsyntetyzowane w laboratorium. Są zwykle mniej przetworzone niż te pochodzące ze źródeł sztucznych i zawierają korzystne składniki odżywcze oraz związki.

Produkty naturalne uważane są za bezpieczniejsze niż te, które powstały w wyniku syntezy chemicznej, ponieważ nie zawierają dodatków lub innych potencjalnie niebezpiecznych składników. Za dobry przykład mogą posłużyć sztuczne smaki i kolory, które mogą powodować u niektórych reakcje alergiczne. Żywność pochodzenia organicznego zazwyczaj nie zawiera w sobie aż tylu silnych alergenów (wyjątkami są np. owoce morza oraz orzechy).

Kofeina i guarana – jedne z najlepszych stymulantów

Kofeina jest jednym z najlepszych stymulantów, z których można skorzystać przed udaniem się na trening. Pochodzi z roślin – najczęściej z ziaren kawy. W zalecanych dawkach jest całkowicie bezpieczna dla osób zdrowych (wyjątkiem są np. osoby, które zmagają się z nadciśnieniem i chorobami serca). Pobudzenie, które zapewnia kofeina, trwa kilka godzin i jest w stanie dać potrzebną energię na wykonanie nawet najtrudniejszych ćwiczeń.

Osoby, które cenią sobie produkty pochodzenia naturalnego, swą uwagę powinny skupić na przedtreningówkach, które używają guarany. Nasiona te bogate są w kofeinę, ale także w teobrominę i teofilinę. Energia i skupienie gwarantowane!

Burak – sposób na dobrą pompę mięśniową

Przedtreningówki nie bierze się wyłącznie po to, żeby się pobudzić. Niektórzy lubią wspomóc swoją wytrzymałość i zwiększyć swoją pompę mięśniową. Dla takich osób najlepszym wyborem będą produkty, które w swoim składzie zawierają mielone i suszone buraki.

Buraki są źródłem azotanów, które zwiększają wydolność organizmu i polepszają przepływ krwi. Pompa mięśniowa, którą można osiągnąć po ich spożyciu, jest ogromna!

Kofeina i buraki – w swoim składzie mają je wszystkie dobre i naturalne przedtreningówki.