Jak dostać się za granicę busem?

Podróżowanie za granicę raz po raz staje się bardziej łatwe i dostępne dla coraz większej grupy osób. Oprócz tradycyjnych środków lokomocji takich jak samolot, pociąg, autobus albo własny samochód można wybrać przejazd busem. Sporo z nich oferuje transport na przykład do Niemiec, Holandii lub Belgii. Sprawdźmy dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Przejazd "z adresu na adres"

Jednym z najważniejszych powodów dla których warto wybrać bus jest możliwość zamówienia przejazdu dokładnie "od drzwi do drzwi" alb jak też nieraz można przeczytać "z adresu na adres". Jest to bardzo wygodnie bo nie trzeba martwić się jak z bagażami dotrzeć na lotnisko albo dworzec kolejowy czy autobusowy. Zwłaszcza dla osób starszych, niepełnosprawnych albo dla rodzin z dziećmi zawsze jest to kłopot. Jest to też oszczędność czasu jaki trzeba byłoby stracić na dojazd do autobusu lub pociągu.

Zagraniczne przewozy - duża firma transportowa

Jedną z polecanych firm zajmujących się transportem osób (a także paczek) pomiędzy Polską, a Niemcami, Belgią i Holandią jest przedsiębiorstwo "Zagraniczne Przewozy"(nazwa bardzo łatwa do zapamiętania). Pojazdy kursują z miast w kilku województwach - świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim i opolskim.

Co jeszcze warto wiedzieć o przejazdach busami?

Jeżeli znacie dokładną datę planowanego wyjazdu warto zawczasu rezerwować miejsce w busie bo na ostatnią chwilę może być to niemożliwe, kiedy będzie więcej chętnych niż siedzeń w samochodzie. Pasażerowie w trasie nie mogą spożywać żadnego alkoholu. Dla dzieci do lat 12 można kupić bilet ze zniżką. Za dodatkową opłatą istnieje też możliwość zabrania ze sobą psa. Dla stałych klientów firma oferuje zniżkę 50 procent na co szósty przejazd. Rezerwację na przejazd mogą dokonywać nie tylko mieszkańcy dużych miast ale także mniejszych miejscowości.

Dokładny wykaz realizowanych połączeń można znaleźć na stronie firmowej https://zagraniczneprzewozy.pl. Na tej samej stronie znajdziecie także cennik i numery telefonów za pomocą których można takie przejazdy rezerwować.