Jak dobierać worki treningowe dla dzieci?

Sztuki walki to jedna z coraz bardziej popularnych form aktywności fizycznej. Ten sport pokochali dorośli, ale i najmłodsi. Dla dzieci sporty walki są ciekawe, nie wiążą się z monotonią, ponadto ich naukę mogą zacząć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Nie obejdzie się jednak bez właściwie dobranych akcesoriów sportowych, w tym worka treningowego. Jak dobierać worki treningowe dla dzieci, aby zagwarantować efektywny i bezpieczny trening?

Worki treningowe dla dzieci – najważniejsze parametry

Wybierając worki treningowe dla dzieci należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na parametry, czyli średnicę i wysokość worka. Nie bez znaczenia jest także waga worka bokserskiego.

Dzieciom najmłodszym oraz tym, które są niewielkiego wzrostu, zaleca się wybór worków o wysokości 50 cm do 100 cm. Jest to odpowiedni parametr dla dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych. Najczęściej jednak wybierane są worki o wysokości 80 cm i średnicy 30 cm – to najbardziej optymalne wartości.

Worki, na których ćwiczyć będą najmłodsi, powinny mieć wagę pomiędzy 15 kg a 30 kg. Taka waga sprawia, że podczas treningu zminimalizowane zostaje ryzyko kontuzji, np. w wyniku uderzania w zbyt twardy worek, jednocześnie ćwiczenia są efektywne, bo worek nie odchyla się za mocno w żadną ze stron.

Worek bokserski dla dzieci – z jakich materiałów powinien być wykonany?

Najlepiej, aby worek bokserski dla dzieci był wykonany z tych samych materiałów, co worek tworzony z myślą o dorosłych osobach podejmujących treningi sztuk walki. Z tego względu warto szukać worków w specjalistycznych sklepach sportowych, które są w stanie zagwarantować wytrzymałość, precyzję wykonania i jakość oferowanych worków bokserskich.

Materiał zewnętrzny musi być wytrzymały, precyzyjnie i trwale zszyty, aby nie uległ uszkodzeniu podczas treningu. Równie ważne jest wypełnienie, które musi gwarantować odpowiednie naprężenie i stopień twardości.

Worek treningowy dla dzieci – z wypełnieniem czy pusty?

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju worki bokserskie. Różnią się one nie tylko rozmiarami czy możliwościami montażu, ale i wypełnieniem. Lepiej postawić na worek treningowy dla dzieci z wypełnieniem czy bez?

Worki puste są wykonane w taki sam sposób, jak te z wypełnieniem. Różnica jest jednak oczywista – brak wypełnienia. To rozwiązanie również ma swoje zalety, ponieważ można samodzielnie zadecydować o rodzaju wypełnienia, a tym samym o naprężeniu worka, co wpływa na wykonywany trening.

Ciekawym rozwiązaniem może być również zakup zestawu. Worek bokserski z rękawicami dla dzieci to gwarancja zakupu zarówno worka, jak i rękawic, które będą dopasowane do wieku i wzrostu dziecka, jego umiejętności czy rodzaju podejmowanych treningów. Zestaw, taki jak worek treningowy z rękawicami dla dzieci, oznacza, że oba produkty zaoferują tę samą jakość wykonania oraz wytrzymałość.

Sporty walki uczą dyscypliny, szybkości, zwinności i dynamiki. Rozwijają poszczególne partie mięśniowe, a także wpływają na pracę nad koncentracją. To zatem doskonały pomysł na aktywność fizyczną nawet dla najmłodszych dzieci.