Panele z mchu - dlaczego warto je zastosować w formie dekoracji ?

Panele z mchu - dlaczego warto je zastosować w formie dekoracji?

Panele z mchu na ścianę - jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Zastosowanie paneli z mchu jest doskonałą propozycją zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Rozwiązanie to może być z powodzeniem wykorzystywane w miejscach, gdzie przebywają osoby zmagające się z alergią. Nie bez przyczyny jest ono określane, jako naturalny filtr powietrza. Tego rodzaju panele nie zawierają groźnych dla zdrowia substancji i nie osadza się na nich kurz. Ponadto roślina ta jest nie tylko całkowicie bezpieczna dla ludzi, ale również dla zwierząt. Naturalny mech na ścianie to również rozwiązanie modne i stylowe, a jednocześnie ponadczasowe. Wpisuje się ono w obowiązujący w ostatnim czasie trend powrotu do natury. Dekoracja w tak ciekawej formie idealnie sprawdzi się zarówno w większych, jak i nieco mniejszych pomieszczeniach, gdzie wisząc na ścianie, nie będzie zabierała cennej przestrzeni. Panele z mchu wyglądają w sposób niezwykle efektowny, dlatego mogą perfekcyjnie urozmaicić wnętrze urządzone w minimalistycznym stylu. Nieoczywistym atutem zastosowania takiej ozdoby są jej właściwości dźwiękochłonne pozwalające na wyciszenie danego wnętrza. Wiele osób docenia również brak konieczności wykonywania jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych w związku z posiadaną dekoracją. W przeciwieństwie do dekoracyjnych roślin nie trzeba martwić się o ich podlewanie. Panele z mchu ze względu na innowacyjny design są zarówno chętnie stosowane do dekoracji wnętrz domów, jak i budynków użyteczności publicznej.

Panele z mchu - z jakich propozycji dostępnych na rynku może skorzystać konsument?

Konsumenci mogą w pełni dostosować wybór paneli z mchu do swojego unikalnego gustu. Wśród propozycji dostępnych na rynku można wyróżnić m.in.

- Panele z mchu chrobotka reniferowego - to klasyczne rozwiązanie i podstawowy wariant dostępny na rynku. Szczególną popularnością cieszą się ciekawe kompozycje w postaci obrazów z mchu. To jedna z najbardziej innowacyjnych form dekoracji ścian, czy sufitu. Zaleca się, aby stosować go w wilgotnych i w miarę możliwości odpowiednio zaciemnionych pomieszczeniach. Mech ten jest zabarwiany nierównomiernie, co pozwala uzyskać realistyczny efekt. 

- Panele z mchu poduszkowego oraz płaskiego - floryści często tworzą nowatorskie kompozycje. Wykorzystanie kilku rodzaju mchu o różnej strukturze sprawia, że kompozycja jest jeszcze atrakcyjniejsza wizualnie i bardziej przyciąga uwagę. Mech poduszkowy posiada liczne wybrzuszenia, natomiast płaski, jak sama nazwa wskazuje, występuje w zupełnie odwrotnej postaci.

Mech dekoracyjny - gdzie można go zastosować z powodzeniem?

Mech dekoracyjny do efektowna dekoracja zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich pomieszczeń. Z racji faktu, że intensywne oddziaływanie promieniowania słonecznego może negatywnie wpływać na trwałość struktury, zaleca się, by stosować go jedynie w środku budynku. Sprzyjające warunki zwłaszcza dla mchu chrobotka panują w takich pomieszczeniach, jak łazienki, czy kuchnie, gdzie występuje duży poziom wilgotności. W łazience mech dekoracyjny często przyozdabia ścianę, gdzie znajduje się lustro lub jest umieszczany nad wanną. Prezentuje się on również niezwykle efektownie w postaci pojedynczego pasa zastępującego płytki. W przypadku kuchni jest on chętnie łączony w towarzystwie elementów z kamienia. Często wypełnia on ścianę nad blatem kuchennym. Mech dekoracyjny sprawdzi się również doskonale w salonach, biurach, czy różnego rodzaju pomieszczeniach budynków użyteczności publicznej. Ciekawym rozwiązaniem jest mech w ramce lub w kształcie koła. Warto stosować go w pomieszczeniach zawierających drewniane elementy lub oświetlać go lampami LED.

Najlepsze panele z mchu - gdzie można zainwestować w to rozwiązanie?

Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, które chciałyby zainwestować w panele z mchu, powinny zapoznać się z ofertą prezentowaną przez JUKO green design. Kompozycje są tworzone przez doświadczonych projektantów, którzy zadbają o nowoczesny, atrakcyjny wizualnie design. Do ich tworzenia może być wykorzystany mech chrobotek, gąbczasty, płaski oraz wiele gatunków jednocześnie. Konsumenci korzystający z usług JUKO green design mogą również liczyć na profesjonalną obsługę, która udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Atutem jest również szybki czas realizacji oferty. Wykwalifikowany dział techniczny, w którego skład wchodzą floryści oraz montażyści zadba o to, by poziom wykonania był na jak najwyższym poziomie.