Jak skutecznie posprzątać zagracone mieszkanie? Sprawdzamy, kto sprząta zaniedbane mieszkania

Wydawać by się mogło, że sprzątanie opuszczonych mieszkań nie jest niczym trudnym. O ile mieszkanie znajduje się na parterze lub jest to opuszczony dom wolnostojący, wyniesienie zalegających mebli nie powinno stanowić większego problemu. Sytuacja jednak komplikuje się w momencie, gdy mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze w bloku. Wówczas posprzątanie zagraconego mieszkania może stanowić nie lada wyzwanie i konieczne może okazać się wsparcie osób trzecich. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług firm, które specjalizują się w sprzątaniu zaniedbanych mieszkań.

Jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą sprzątanie mieszkań zaniedbanych?

Sprzątanie opuszczonych i zaniedbanych mieszkań potrafi być bardzo niebezpieczne ze względu na obecność różnego rodzaju gryzoni oraz dzikich zwierząt, które często żyją w takich warunkach. W opuszczonym i zaniedbanym mieszkaniu można natknąć się m.in. na szczury, myszy, nietoperze lub nawet kuny czy dzikie psy. Zwierzęta, które żyją w takich warunkach, mogą bronić swoich gniazd i legowisk, atakując osobę, która się do nich zbliży. Kontakt z takimi zwierzętami może skończyć się zakażeniem, którego leczenie potrafi być bardzo problematyczne. Ponadto meble, które przez długi czas są nieużywane, same w sobie mogą stanowić zagrożenie, ze względu na niestabilną konstrukcję. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firm, które zajmują się sprzątaniem zaniedbanych mieszkań oraz utylizacją mebli. Pracownicy takich firm posiadają niezbędne wyposażenie, które pozwala im się uchronić przed atakami gryzoni oraz dzikich zwierząt.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkań zaniedbanych?

Koszt usługi sprzątania opuszczonego mieszkania uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Wpływ na cenę ma przede wszystkim ilość znajdujących się w mieszkaniu mebli. Im więcej mebli należy wynieść z mieszkania, tym droższa będzie taka usługa. Cena sprzątania zaniedbanego mieszkania zależy również od jego położenia. Sprzątanie mieszkań, które znajdują się na wysokich piętrach, jest z reguły o wiele droższe, niż w przypadku tych, które znajdują się blisko parteru. Wynoszenie mebli z mieszkania, które znajduje się na wysokim piętrze, jest o wiele trudniejsze oraz bardziej czasochłonne, przez co koszt takiej usługi zdecydowanie wzrasta. W przypadku mieszkań położonych na wyższych piętrach ważnym czynnikiem wpływającym na koszt usługi jest również obecność windy, za pomocą której można przetransportować meble na parter. Koszt usługi uzależniony jest również od tego, czy pod blokiem znajduje się miejsce parkingowe. Im dalej od wyjścia zostanie zaparkowany samochód, tym wyższa będzie cena sprzątania. Średni koszt sprzątania opuszczonego mieszkania wynosi około 800 zł. Cena ta może być oczywiście niższa lub znacznie wyższa, w zależności od wyżej wymienionych czynników. Aby poznać dokładny koszt takiej usługi, należy skontaktować się z firmą sprzątającą i podać wszystkie niezbędne informacje. Następnie pracownik na podstawie przekazanych informacji określi koszt, który trzeba będzie ponieść za wykonanie takiej usługi.

Jeśli chodzi o wywóz mebli, cena uzależniona jest od stopnia zapełnienia pojazdu. Im większy będzie stopień zapełnienia pojazdu, tym likwidacja wyposażenia będzie droższa. Najczęściej zapełnienie 10m3 pojazdu to koszt wahający się w granicach 900-1000 zł. W przypadku zapełnienia samochodu powyżej 30m3 cena ustalana jest indywidualnie.