autospa olsztyn

Powiedzenie, że auto jest najlepszą wizytówką kierowcy jest jak najbardziej zgodne z prawdą. Wielu zmotoryzowanych zdążyło się już o tym przekonać, a co za tym idzie, podjęli oni szereg działań, które mają im pomóc o ten samochód zadbać. Jednocześnie częste wizyty na myjce - choć z pewnością konieczne - nie zawsze okażą się wystarczające. Okazuje się, że car detailing jest niezwykle szeroki, a w jego zakresie znajdziemy wiele innych działań jak np. przyciemnianie szyb samochodowych. Jednak jaką folię najlepiej wybrać i czy warto przyciemniać szyby samochodowe samodzielnie?

Jaką folię do przyciemniania szyb wybrać?

Wielu kierowców marzy o tym, by przyciemnić szyby w swoim samochodzie. Nie zaprzeczajmy, ale odpowiednio dobrana folia zaciemniająca nadaje każdemu autu niezwykle wyrazistego charakteru. Dodatkowo folia przyciemniające jest w stanie skutecznie ochronić pasażerów przed promieniami słońca, co szczególnie przydaje się w sezonie letnim. Jednak jaką folię do przyciemniania szyb wybrać? Otóż warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami. Kierowcy mogą na swoich szybach zamontować:

  • folię jednowarstwową, poliestrową;
  • folię dwuwarstwową, poliestrową;
  • folię ceramiczną.

Z reguły folie ceramiczne cechują się największą trwałością. Jednocześnie warto także zwrócić uwagę na stopień zacienienia jaki oferuje dany produkt, a także na gwarancję, jaką daje producent. Przyjęło się, że producent powinien standardowo zaoferować nam co najmniej 5 lat gwarancji na swój produkt. Niemniej jednak gwarancja ta nie będzie obowiązywać w przypadku kiedy folia do przyciemniania szyb zostanie źle zaaplikowana lub umyślnie uszkodzona.

Czy warto samodzielnie przyciemniać szyby w samochodzie?

Wspomniane już zostało, że w przypadku niepoprawnej aplikacji foli przyciemniającej do szyb, nie obowiązuje na nią już żadna gwarancja producenta. Jeśli więc nie mamy zbytniego doświadczenia w tym zakresie, to nie warto ryzykować. Obecnie możemy skorzystać z profesjonalnych usług zakładów car detailingu jak np. https://nanoclinic.pl/. Pracujący tam specjaliści z całą pewnością pomogą nam nie tylko wybrać odpowiednią folię przyciemniającą, ale także dołożą wszelkich starań do tego, by była ona zamocowana na szybie w poprawny sposób. Właśnie dlatego, niejednokrotnie więcej korzyści wyniesiemy z tego, że oddamy nasze auto w ręce doświadczonych specjalistów. Jest to gwarancją tego, że uzyskamy zadowalający efekt, a jednocześnie nasze szyby, będą prezentowały się w najlepszy, możliwy sposób. Warto więc o tym pamiętać.

autospa