Najlepsze kamerki samochodowe? Jak je znaleźć?

Kamerka samochodowa to urządzenie, które sprawdza się w przeróżnych sytuacjach. Dzięki nagraniom z kamer możemy udowodnić brak swojej winy podczas wypadku bądź zgłosić na policję inne zdarzenie. Na rynku obecnych jest wiele modeli rejestratorów. Jak więc znaleźć te najlepsze? Podpowiadamy.

Kamerka samochodowa - jakie ma zastosowania?

Kamery samochodowe to z reguły urządzenia niewielkich rozmiarów, które mogą nagrywać cały czas lub w określonych sytuacjach, a także dawać wyłącznie jego podgląd, co jest niezwykle przydatne podczas parkowania. Podobnie jak większość urządzeń tego typu, występują one w wielu mniej lub bardziej zaawansowanych wersjach. Cała sztuka polega więc na tym, aby odróżnić modele dobrej jakości od tych znacznie gorszych. Ostateczny wybór ma bowiem ogromny wpływ nie tylko na komfort obsługi sprzętu, ale też na przydatność ewentualnych nagrań.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamerki samochodowej?

Zarejestrowane nagranie może okazać się nieprzydatne, jeśli będzie złej jakości. W takim przypadku dość łatwo można bowiem podważyć jego wiarygodność - czy to podczas postępowania sądowego czy też przy dochodzeniu o odszkodowanie. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji, warto decydować się na kamery samochodowe dysponujące odpowiednimi parametrami technicznymi. Należy przy tym pamiętać, że rejestratory samochodowe występują na rynku w wielu zróżnicowanych wersjach. Nie wszystkie okażą się przydatne do nagrywania różnych groźnych sytuacji. Niektóre kamery do samochodu posłużą wyłącznie w celach rekreacyjnych.

Na rynku dostępne są również wideorejestratory 4K - co jednak istotne, takie nagrania mogą swoje ważyć, dlatego należy zwrócić uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej, a także na to, czy istnieje możliwość zainstalowania zewnętrznej karty pamięci. Oczywiście znajdziemy również rejestratory obsługujące rozdzielczości niestandardowe. Kamera do samochodu nagrywająca w jakości gorszej niż HD nie będzie zbytnio przydatna podczas postępowań sądowych. Może posłużyć wyłącznie w celach rekreacyjnych.

Równie istotna przy wyborze kamery samochodowej może być wartość przysłony obiektywu. W specyfikacji są to oznaczenia typu F/2.0., F/1.8. Zasada jest taka, że im wartość jest niższa, tym więcej światła trafia na matrycę, co pozytywnie wpływa na jakość nagrań. Szczególnie dla kierowców podróżujących po zmroku jest to jeden z ważniejszych parametrów, zaraz po trybie nocnym. Dodatkowym elementem mogą być różne formy mocowania. Najczęściej spotykanym są jednak te w formie przylepca na specjalnej gumie. Po akcesoria fotograficzne wejdź na Fotomarket24.