Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg, który wykonuje się w profesjonalnych gabinetach specjalizujących się w medycynie estetycznej. Ogromną jego zaletą jest przede wszystkim duża skuteczność oraz kompleksowe działanie na skórę, które pobudza ją do naturalnej regeneracji. Kiedy można zauważyć pierwsze efekty i jak długo się one utrzymują? Podpowiadamy.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapię igłową wykonuje się poprzez dokonywanie niewielkich nakłuć na skórze. Ich gęstość oraz umieszczenie zależy od konkretnej terapii i potrzeb pacjenta. W trakcie tego procesu używa się także specjalnych substancji, zazwyczaj w formie płynnych preparatów, które wnikają głęboko w skórę. Efekt ten jest bardzo korzystny, ponieważ w bardzo krótkim czasie uzyskuje ona dostęp do szerokiego zakresu bardzo potrzebnych substancji odżywczych. Warto wiedzieć, że poszczególne preparaty są produkowane pod kątem konkretnego działania oraz problemu, z którym boryka się pacjent. Tym samym można uzyskać szybszy i długotrwały efekt przeprowadzonego zabiegu.

Kiedy można zaobserwować efekty mezoterapii igłowej?

Istotne efekty można zazwyczaj zauważyć już po wykonaniu pierwszego zabiegu. W niektórych przypadkach zadowalający rezultat będzie widoczny po serii wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego problemu, z którym przyszedł pacjent. Skóra musi mieć odpowiedni czas na naturalną regenerację. Zabiegi są zazwyczaj realizowane raz na jeden lub dwa tygodnie. Po pierwszym zabiegu będzie można dostrzec efekty lepszego nawilżenia i odżywienia skóry. Po kilku wizytach różnica będzie bardziej dostrzegalna. Skóra odzyska swój naturalny kolor, stanie się błyszcząca, elastyczna i zdrowsza zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Efekty są szybciej dostrzegalne zwłaszcza przy zabiegach realizowanych na twarzy. W przypadku mezoterapii igłowej skóry głowy trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rezultat będzie widoczny najwcześniej po kilku tygodniach. Jest on związany z powolnym procesem wzrostu włosów.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii igłowej?

Po wykonaniu pełnej serii zabiegów można cieszyć się efektami przez bardzo długi czas. Pozytywne zmiany są dostrzegalne nawet po roku. Natomiast odżywienie może utrzymywać się znacznie dłużej. Najkorzystniejszy wygląd skóra zachowuje zwłaszcza przez pierwsze sześć miesięcy po zakończeniu mezoterapii igłowej. Zdolność utrzymania tych efektów zależy w głównej mierze od naszego stylu życia. Zwłaszcza zła dieta, brak ruchu oraz korzystanie z używek, stres i nieodpowiednia ilość snu wpływają na negatywne zmiany skórne.