MUW Kraków: O bezpieczeństwie na drodze podczas wakacji i nie tylko
Rozpoczynająca się jutro akcja Bezpieczny Autokar”, zwiększenie liczby inspektorów transportu drogowego w Małopolsce, kolejny oddział terenowy Inspekcji to wszystko składa się na podniesienie bezpieczeństwa na małopolskich drogach. O tych kwestiach wojewoda małopolski Łukasz Kmita rozmawiał dziś z głównym inspektorem transportu drogowego dr. Alvinem Gajadhurem. W spotkaniu uczestniczył także II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
_ Inspekcja Transportu Drogowego stoi na straży przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym stanu technicznego pojazdów. Możemy przekazać bardzo dobre informacje. W Małopolsce będzie o niemal połowę więcej inspektorów, którzy będą dbać o bezpieczeństwo na małopolskich drogach. Zwiększy się też liczba placówek ITD. Obecnie Inspekcja ma główną siedzibę w Krakowie oraz cztery oddziały terenowe w: Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Chrzanowie. Niebawem do tej listy dołączy oddział w Miechowie. Dziękuję Panu Ministrowi za te decyzje. To znacząco zwiększy potencjał Małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego_ mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Rozmawiano także o akcji Inspekcji Transportu Drogowego Bezpieczny Autokar”, która jutro wystartuje. Prowadzona jest od 2003 roku. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek. Wzmożone kontrole prowadzone są w najgorętszych” okresach roku, tj. podczas wakacji, ferii zimowych, wyjazdów na zielone szkoły oraz tzw. długich weekendów. Pojazdy sprawdzane są w specjalnie przygotowanych punktach oraz bezpośrednio na drogach, a inspektorzy nie tylko oceniają stan techniczny i przygotowanie autokarów do trasy, ale także czas pracy i trzeźwość kierowców.
- Możemy powiedzieć, że akcja przynosi wymierne efekty, bo realnie wpływa na poziom świadomości kierowców i przewoźników. Zwracanie uwagi na stan techniczny pojazdów jest niezwykle istotne. Podkreślamy, że kontrole są po to, aby było bezpieczniej. I dlatego też z punktu widzenia służb, w tym Inspekcji Transportu Drogowego, wakacje są czasem wytężonej, intensywnej pracy dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Co ważne, w ramach akcji, każdy, kto chce, aby autokar został skontrolowany, może zgłosić prośbę o przeprowadzenie kontroli przed wyjazdem.
Więcej o akcji Bezpieczny autokar”: https://www.gov.pl/web/gitd/bezpieczny-autokar
Ostatnie Artykuły

Usługi księgowe dla przedsiębiorców – co obejmują i kiedy warto z nich skorzystać?

Mapa danych dla szkół w Krakowie. Decyzje mają być trafniejsze

Przy Bagateli ruszają pierwsze zmiany. Dostawy i odpady dostaną nowy układ

Upał i ciasna estakada. Ratownicy ćwiczyli trudny scenariusz na Mistrzejowicach

W krakowskim parku policjanci ostrzegali seniorów przed podstępnymi oszustami

Kulisy Magistratu i kosmiczna zabawa. Dzień Otwarty stawia na ekologię

Na Ruczaju ruch zwolni. Miłkowskiego będzie jednokierunkowa

Krakowski magistrat działa bez zakłóceń. Prezydent traci funkcje

Marsz, dwa mecze i feta na Rynku - policja pilnowała tysięcy ludzi w Krakowie

Sztafeta Wolności i polonez na Rynku Głównym. W Krakowie rusza święto 4 czerwca

MNK rozkłada sztukę na książki, gry i rodzinne ścieżki

S7 pod lupą. W Krakowie ważą się zasady wyboru nowej trasy

Po służbie zauważyli dramat na ulicy w Bieżanowie - seniorka upadła bez przytomności

Młodzi z Krakowa wejdą w historię i zrobią z niej własną grę
Przydatne dane teleadresowe
- Instytut Botaniki im. Władysława Szafera PAN w Krakowie - kontakt, godziny, biblioteka, szkoła doktorska
- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód - zajęcia, zapisy, kontakt
- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie - kontakt i godziny
- Szpital Aresztu Śledczego w Krakowie - kontakt, oddziały, diagnostyka
- Zarząd Zlewni w Krakowie - kontakt, adres i zasięg działania
- Dom Pomocy Społecznej w Krakowie - kontakt, profil placówki, zasady pobytu
