Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Praca w Krakowie - czy trudno ją znaleźć? Przekonajmy się!

Kraków jest stolicą Małopolski i jednym z najważniejszych ośrodków polskiego biznesu. Na terenie miasta zlokalizowane są siedziby międzynarodowych korporacji, które wciąż poszukują wykwalifikowanych pracowników. Jednak miasto zmaga się również z niedoborem pracowników fizycznych. Jak szukać pracy w Krakowie? Na co warto zwracać uwagę podczas przeglądania ogłoszeń w serwisach internetowych?

Czy trudno znaleźć pracę w Krakowie?

Kraków to jedno z polskich miast, w którym najłatwiej znaleźć pracę. Pracodawcy oferują zarówno stałe posady, jak i sezonowe prace. Co roku do miasta przyjeżdża dużo turystów zagranicznych, tak więc gastronomia i hotelarstwo to branże, które ciągle poszukują pracowników. Dodatkowym atutem jest znajomość więcej niż jednego języka obcego. Aby skrócić czas szukania pracy, warto regularnie przeglądać ogłoszenia zamieszczane na popularnych portalach internetowych, które skupiają największą liczbę kandydatów i pracodawców z Krakowa. Sporym wsparciem w szukaniu pracy mogą okazać się też media społecznościowe. Sprawna wymiana informacji umożliwia odnalezienie się na rynku zarówno mieszkańcom, jak i osobom nowo przybyłym.

Jakich specjalistów szukają pracodawcy z Krakowa?

Kraków od lat dynamicznie się rozwija. Aby utrzymać wysoki poziom, miasto stara się tworzyć międzynarodowe środowisko pracy. Korporacje szukają przede wszystkim informatyków, analityków finansowych, księgowych, grafików komputerowych, inżynierów czy programistów. Na brak zatrudnienia nie mogą narzekać absolwenci studiów humanistycznych, którzy władają językami: niemieckim, norweskim czy francuskim. Dużo ofert pracy odnaleźć można w branży medycznej. Bez problemu zatrudnienie znajdą lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz położne. Pracodawcy cenią także specjalistów od prac budowlanych, przede wszystkim osoby zajmujące się wykończeniami i zbrojeniami. W mieście działa kilka zakładów przemysłowych, dlatego na atrakcyjne oferty mogą liczyć operatorzy produkcji.

Rynek pracy w Krakowie jest bardzo zróżnicowany. Kandydaci mogą liczyć na pensje takie jak w stolicy. Stolica Małopolski jest jednym z najlepiej rozwiniętych miast polskich i ośrodkiem międzynarodowego biznesu. Praca Kraków jest dla osób szukających zatrudnienia na wyższych stanowiskach, jak i pracowników fizycznych. Aby zwiększyć swoje szanse, warto korzystać z aplikacji w największych serwisach oferujących zarówno miejsca pracy, jak I kandydaturę pracownika. Przykładem jest hitpraca.pl – nowoczesny portal, w którym można bezpłatnie się zarejestrować I zamieścić zarówno swoją kandydaturę, jak I ofertę pracy. Czy warto? Aktualnie zarejestrowanych jest około 94 000 użutkowników. Odpowiedź wydaje się być oczywista.