Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Jak sfotografować mieszkanie na sprzedaż?

Samodzielna sprzedaż mieszkania to niełatwe zadanie. Jeśli posiadamy w sobie dość kreatywności i samozaparcia to możemy spróbować sprzedać mieszkanie na portalu ogłoszeniowym. Jeśli natomiast zależy nam na czasie i chcemy uzyskać dobrą cenę bez angażowania się w cały, skomplikowany proces sprzedażowy to warto rozważyć firmę, która ma w swojej ofercie skup nieruchomości Kraków. Sporą zaletą tego drugiego rozwiązania jest z pewnością to, że możemy uzyskać bezpłatną wycenę, a ostateczną decyzję sprzedaży możemy podjąć już po uzyskaniu konkretnych kwot na proponowanej umowie. Inną opcją jest po prostu zaprezentowanie oferty samodzielnie, a do tego bez wątpienia potrzeba dokładnych i atrakcyjnie wyglądających zdjęć mieszkania. Jak podejść do tego typu kwestii?

Posprzątaj mieszkanie

Zanim przystąpimy do fotografowania wnętrza warto zadbać o to, aby na finalnych fotografiach znalazły się elementy, które najlepiej podkreślą wygląd mieszkania. Z tego też względu należy usunąć zbędne i niepotrzebne obiekty, a pozostawić tylko te, które najlepiej wkomponowują się w jego wnętrze. Mowa tutaj również o wszelkiego rodzaju śmieciach, brudnych ścianach, które należy wyczyścić, ubrudzonej podłodze, które również będzie widoczna na zdjęciu jeśli o to nie zadbamy. Jeśli mamy dość czasu to warto także zadbać o wystrój związany z kwiatami doniczkowymi. W ten sposób dodamy więcej życia do fotografowanych pomieszczeń i staną się z automatu bardziej atrakcyjne dla odbiorcy.

Wysoka rozdzielczość zdjęć i detale

Przy fotografowaniu mieszkania należy mieć na względzie to jakiego rodzaju aparat wykorzystujemy do robienia zdjęć. Z powodzeniem mogą sprawdzić się nawet współczesne smartfony, ale jeśli dysponujemy starszego typu telefonem to zdjęcie może być w małej rozdzielczości i posiadać małą ilość detali lub być po prostu prześwietlone lub zbyt ciemne. Jeśli więc mamy odpowiednie umiejętności to warto wypożyczyć profesjonalny sprzęt fotograficzny chociaż na jeden dzień, aby w pełni zapisać na fotografiach to co najbardziej istotne. Ciekawą opcją są również usługi profesjonalnych fotografów, którzy mogą stworzyć także panoramy w 360 stopniach. Tego typu zdjęcia sprawdzą się doskonale w formie wirtualnego spaceru po mieszkaniu i pozwolą potencjalnie zainteresowanym zapoznać się z wyglądem mieszkania bez konieczności osobistej wizyty na miejscu.

Co sfotografować?

Oprócz pomieszczeń nie można zapomnieć również o sfotografowaniu tego jak mieszkanie wygląda z zewnątrz, na tle innych mieszkań lub okolicy. Jeśli w pobliżu mieszkania znajdują się istotne elementy, które mogą wpływać na jego zakup to również warto je uchwycić na zdjęciach, przykładowo plac zabaw, ogród, utwardzony dojazd.