Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

O czym warto wiedzieć, kiedy chcemy sprowadzić auto z Kanady?

Niskie ceny aut na rynku wtórnym w Kanadzie sprawiły, że importujemy do Polski coraz więcej samochodów.

Samochody z Kanady cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących w naszym kraju. Musimy jednak wiedzieć, że import pojazdów z Kanady jest procesem dosyć złożonym. Wymagana jest w tym względzie aktywność na wielu polach. Na czym polega import samochodów z Kanady do Polski oraz jakie są koszty z nim związane?

Czym jest synergia transportu?

Transportowanie samochodów z Kanady do Polski jest operacją synergiczną. Składa się ona z kilku wzajemnie ze sobą powiązanych elementów. W imporcie samochodu uwzględniamy przewóz kołowy oraz morski. Musimy zdawać sobie z tego sprawę. Nie jest to prosta operacja, jak niektórym mogłoby się wydawać. Na pewno musimy mieć świadomość, że importowanie aut z Kanady do Polski składa się z kilku etapów. Trzeba je dokładnie zaplanować oraz uwzględnić opłaty oraz wysokość podatków, które są związane właśnie ze sprowadzaniem pojazdów z Kanady.

Czym jest transport na terenie Kanady? Jest to ważne pytanie. Musimy na wstępie zaplanować przewiezienie samochodu, który zakupiliśmy, do portu, skąd samochód zostanie przetransportowany do Europy. Warto uwzględnić również transport morski. Kiedy samochód trafi do portu w Kanadzie, wtedy zostanie on załadowany do kontenerowca i w dalszej kolejności umieszczony na pokładzie statku. Rejs do Europy z portu w Kanadzie trwa maksymalnie do piętnastu dni. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z amerykańskich firm transportowych. Z tego rozwiązania korzysta najwięcej importerów samochodów z Polski, gdyż oznacza bezpieczeństwo.