Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Urządzanie pokoju dla niemowlaka – co jest ważne?

W oczekiwaniu na przyjście na świat dziecka trzeba przygotować dla niego pokój. Niemowlę jest bezbronne i potrzebuje komfortowych oraz bezpiecznych warunków. Priorytetową kwestię stanowi wybór mebli. Jakie wyposażenie jest niezbędne? Jak skompletować wszystkie wymagane elementy?

Co jest potrzebne w pokoju niemowlaka?

W pokoju niemowlaka nie jest potrzebna duża liczba mebli. Podstawę stanowi łóżeczko, które będzie dobrze zabezpieczało maleństwo przed wypadnięciem i zrobieniem sobie krzywdy, a przy tym zapewni rodzicom wygodę w opiece nad nim. Pojemna komoda pomoże zapanować im nad wszystkim ubrankami i akcesoriami niezbędnymi w codziennej pielęgnacji. Właściwie łóżeczko i komoda to najważniejsze meble dla niemowląt. Nie jest potrzebne nic więcej. Można od razu kupić szafę, ale przyda się bardziej, gdy dziecko już podrośnie.

Wybór mebli – pojedynczo czy w zestawie?

Estetyka wnętrza ma znaczenie, dlatego należy zastanowić się nad kolorystyką ścian i mebli – harmonijne otoczenie wpływa na dziecko relaksująco. Aby meble do pokoju dla niemowlaka pasowały do siebie, warto zastanowić się nad wyborem gotowego kompletu, ale można też skorzystać z odrębnych propozycji, ale tego samego producenta, które są utrzymane w tej samej stylistyce. Najkorzystniejszy wybór stanowią drewniane meble dla niemowlaka. Naturalny materiał nie zawiera substancji toksycznych, a stosowane do nich farby są ekologiczne. Obecnie najczęściej używa się farb wodnych, które są pozbawione składników mogących wywoływać podrażnienia u dzieci. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na solidność wykonania i stabilność. Wszystkie powierzchnie muszą być idealnie gładkie.

Wybór łóżeczka dziecięcego – na co zwrócić uwagę?

Łóżeczka drewniane dla niemowlaków są ponadczasowe i rodzice cały czas chętnie kupują je dla swoich pociech. Dobrym pomysłem są łóżeczka dla niemowalaka z przewijakiem lub szufladą, do której można schować pościel, kocyki albo drobne akcesoria. Wymiary standardowych łóżeczek wynoszą 120 × 60 cm, ale są też mniejsze lub większe o wymiarach 140 × 70 cm. Większe łóżeczko posłuży również starszemu dziecku, a jeżeli jest wyposażone w opcję przekształcenia w tapczanik, kilkulatek zyska swoje „dorosłe” łóżko bez konieczności zakupu nowego. Ważne, aby łóżeczko miało kilkustopniową regulację podnoszenia i opuszczania dna. Na najniższej wysokości będzie je można zamontować, gdy dziecko zacznie samodzielnie stać. Udogodnienie stanowią wyjmowane szczebelki lub opuszczany jeden bok, dzięki którym dziecko może samo wychodzić z łóżeczka bez narażania się na upadek. Na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/ są dostępne drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka w rozmaitych wersjach.

Komoda zamiast szafy

W pokoju niemowlaka komoda jest wygodniejszym meblem niż szafa. Łatwo pomieścić w niej i posegregować ubranka, pieluchy oraz wszelkie akcesoria. Komody mają różną liczbę szuflad, więc model można dostosować do swoich potrzeb. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest komoda z przewijakiem, który można potem zdemontować.