Zmiana umowy spółki w systemie s24

Osoby, które zarejestrowały spółkę w systemie S24 mogą wygodnie, przez internet dokonać zmian w umowie spółki. Zmiana umowy spółki w systemie s24 nie jest wcale skomplikowaną sprawą, ale warto wiedzieć jakie są tego ograniczenia, możliwości oraz jak to dokładnie działa. Na wstępie warto zaznaczyć, że zmian można dokonać tylko w przypadku firm zarejestrowanych wcześniej przez internet. Nie dotyczy to więc spółek, które zostały zarejestrowane tradycyjną metodą.

Czym jest system S24?

Od 1 stycznia 2012 roku można za pomocą rządowej witryny portalu S24 w wygodny sposób zmienić dane spółek wpisanych do KRS. Za pomocą systemu S24 można również zgłosić wniosek, aby wykonać wpis do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki komandytowej i spółki jawnej. Najważniejszą funkcjonalnością serwisu S24 jest to, że umożliwia ona szybką i niezwykle wygodną zmianę danych we wpisach KRS. Można przykładowo zaktualizować informacje o adresie firmy, składzie zarządu i inne.

Możliwości i uprawnienia w systemie S24

Zbycie udziałów przez internet jest jedną z opcji zarządzania spółką w trybie online za pomocą systemu S24. Można również bardzo prosto zmienić udziałowców lub po zlikwidować spółkę. Do tego typu zmian należy dołączyć odpowiednie dokumenty wraz z dołączeniem do nich podpisu elektronicznego. Co dość istotne podpis elektroniczny można zastąpić Profilem Zaufanym, czyli ePUAP. W prosty sposób można dokonać zmiany zarządu, ponieważ system S24 pozwala na odwoływanie oraz powoływanie nowych członków do spółki. Aby dokonać tego typu zmian należy skorzystać z udostępnionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wzoru odpowiednich dokumentów.

Dlaczego warto korzystać z systemu S24?

Początkowo system S24, który został udostępniony przez Ministerstwo Sprawiedliwości pozostawiał wiele do życzenia z uwagi na ograniczoną funkcjonalność i pewne problemy. Z czasem zostały wprowadzone istotne poprawki i obecnie system jest bardzo wygodnym sposobem, aby efektywnie, wygodnie i szybko dokonywać zmian w już istniejącej spółce lub rejestrować nowe spółki. Na pewno zasadniczą zaletą jest również to, że koszty związane z założeniem spółki przez internet z użyciem systemu S24 są niższe niż rejestracja w tradycyjny sposób. Sporą przewagą nad tradycyjną metodą jest z pewnością również to, że nie tracimy czasu na spotkania z notariuszem, a wszystko możemy bezproblemowo załatwić bez wychodzenia z domu – potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do internetu oraz oczywiście podpis elektroniczny lub Profil Zaufany.