Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Jak stylizować podarte jeansy?

Od kilku sezonów jedne z najbardziej popularnych spodni to fasony z dziurami na kolanach. Z roku na rok mamy okazję obserwować różnorodne rozwiązania związane z rozmiarami czy miejscami występowania popularnych przetarć. Nie uchodzi jednak naszej uwadze, że ten fason nie jest wcale prosty w stylizacji. Jeansy męskie tego rodzaju doskonale sprawdzają się w zestawieniach z prostymi elementami garderoby. Jak jeszcze można je stylizować? Podpowiadamy!

Męskie spodnie jeasny - dziury nie tylko na kolanach

Popularne jeansy z przetarciami pojawiły się w latach 80. w określonych subkulturach jako wyraz buntu przeciwko kulturze masowej. Początkowo spodnie tego rodzaju były zaliczane do mody alternatywnej, jednak z czasem weszły one do głównego jej nurtu. W ten sposób ręcznie przecierane spodnie za pomocą pumeksu lub rozcinanie dziur nożyczkami zostały zamienione na masową produkcję spodni z dziurami.

Najpopularniejsze jeansy męskiez dziurami to z pewnością te z rozdarciem na kolanie. Jednak wielu producentów podpowiada różnorodne rozwiązania związane z umiejscowieniem przetarć. Mogą one występować na całej długości nogawki. Należy jednak wziąć pod uwagę umiar w takich oryginalnych zestawieniach, ponieważ ważne jest, aby spodnie spełniały przede wszystkim swoją funkcję, czyli chroniły nas przed zimnem. Do popularnych rozwiązań zalicza się również dodatki w postaci łat na dziurach. Warto jednak zadbać o to, by były one wykonane również z jeansu.

Z czym nosić jeansy z przetarciami męskie?

Spodnie tego rodzaju doskonale sprawdzą się w casualowych stylizacjach. Świetnie wpisują się w charakter mody ulicznej, dlatego też z powodzeniem można łączyć je z ciekawymi T-shirtami czy wygodnymi bluzami. Wybierając odpowiednią koszulę jeansów jasnych męskich, warto postawić na fasony o luźnym kroju. Świetnie sprawdzą się popularne wzory w kratę czy koszule flanelowe. Mogą one stanowić główny element okrycia ciała, jak i spełniać funkcję okrycia wierzchniego. Jeśli szukasz więcej inspiracji, koniecznie przeczytaj ten artykuł o jeansach męskich.

Jeśli jesteśmy miłośnikami odważniejszych stylizacji, warto postawić na zestawienie jeansów męskichz przetarciami ze skórzaną kurtką. Takie połączenie da nam maksymalnie spójne połączenie, dzięki któremu zestawienie będzie się prezentować doskonale i bardzo stylowo. Spodnie z dziurami najczęściej zestawiane są z jasnymi lub czarnymi T-shirtami, dzięki którym to właśnie dolna część garderoby staje się mocnym punktem stylizacji. Wszelkie koszule lub T-shirty z kolorowymi nadrukami czy wzorami mogą powodować, że zestawienie będzie wyglądać ba chaotyczne.