Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Już po raz trzeci Krakowskie Forum Kultury zaprasza na Koncerty Promenadowe w altanie na Plantach. W każdy wakacyjny weekend, od 28 czerwca do 1 września, dla wszystkich zainteresowanych czeka szereg atrakcji muzycznych i tanecznych, a także niespodzianek dla najmłodszych.

Koncerty Promenadowe, czyli moc atrakcji w centrum miasta
Fot. Krakowskie Forum Kultury

W każdy piątkowy wieczór, w godzinach 19.00-21.30 KFK zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy
na potańcówkach. Najlepsze szkoły tańca w Krakowie zaprezentują wówczas swoje umiejętności podczas krótkich pokazów, a następnie zaproszą do wspólnych pląsów. Nieistotny będzie tutaj wiek uczestników, nieistotne również umiejętności taneczne – najważniejsza będzie dobra zabawa!

Sobotnie przedpołudnia to czas zarezerwowany dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowane zostaną koncerty, spektakle i ciekawe, angażujące zabawy. W programie znajdą się m.in. spektakl teatralny „Robot i Motyl” w wykonaniu Teatru Figur, usłyszymy również najpopularniejsze utwory muzyki filmowej
ze znanych filmów, seriali i bajek. Na jeden dzień przeniesiemy się także do magicznego świata Disneya! Nie zabraknie również wydarzeń edukacyjnych – wszak jak wiadomo – nauka jest najefektywniejsza, gdy towarzyszy jej zabawa. Udamy się więc w muzyczną podróż dookoła świata, poznamy także różne instrumenty – ich dźwięk, budowę oraz zastosowanie.

W niedzielne popołudnia do altany zawitają koncerty uznanych artystów. Tutaj repertuar również będzie bardzo różnorodny. Pojawi się muzyka etniczna i folkowa, tradycyjnie zaśpiewają dla nas także legendarni artyści Piwnicy pod Baranami. W Roku Moniuszkowskim nie zabraknie też najpiękniejszych utworów wybitnego kompozytora – Stanisława Moniuszki. Dodatkowo będzie to muzyczna uczta dla miłośników jazzu, muzyki klasycznej, sakralnej, klezmerskiej i wielu innych gatunków.

Letnia aura bywa kapryśna, ale nie musimy się jej obawiać. W przypadku niepogody wszystkie wydarzenia zostaną przeniesione do sali teatralnej KFK przy ulicy Mikołajskiej 2.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Szczegółowe informacje i pełny program znajdują się na stronie internetowej organizatora oraz na Facebooku.

Koncerty Promenadowe


1000 Znaków do wykorzystania