Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Istnieje wiele sposobów nadania paczki oraz wiele firm, które oferują tego typu usługi. Dzięki dużej konkurencji coraz chętniej wychodzą one frontem do klienta. Jakie zatem masz możliwości?

Możesz oczywiście wybrać tradycyjną metodę i udać się ze swoją paczką na pocztę. Zwykle jednak wymaga to większej ilości wolnego czasu na to, by odstać swoje w kolejce. Do tego ceny również są mało atrakcyjne. Jeśli mieszkasz w Krakowie, wpisz do wyszukiwarki “tani kurier Kraków “ - wówczas z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące Cię rozwiązanie. I co dalej?


Jak zapakować przesyłkę?

Aby nadać paczkę, musisz zadbać o jej właściwe opakowanie tak, by nie uległa zniszczeniu. Bardziej delikatna zawartość powinna być specjalnie oznaczona, co należy zaznaczyć podczas przekazywania jej firmie kurierskiej. Zwykle cena jest wówczas nieco wyższa. Zwróć uwagę na to, czy wymiary Twojej paczki będą akceptowalne przez wybranego przewoźnika. Sprawdź na stronie internetowej lub zadzwoń do biura, by wiedzieć, czy nie będzie koniecznym maksymalne skompresowanie wysyłanych przedmiotów, na przykład rozmontowanie pewnych elementów itp.


Zamów kuriera

W wielu firmach możesz to zrobić online wypełniając formularz lub za pomocą aplikacji mobilnej, którą warto zainstalować szczególnie wówczas, gdy często będziesz z niej korzystać. Kurier umówi się na konkretną godzinę lub poda przedział czasowy, w którym się pojawi. W formularzu samodzielnie możesz również podać swoje preferencje. Na koniec będziesz musiał dokonać opłaty i wydrukować list przewozowy, który przekażesz wraz z paczką. Jeżeli ta forma do końca Ci nie odpowiada, trudno jest Ci ustalić dogodną godzinę odbioru paczki, nie możesz zapłacić online lub nie masz możliwości wydrukowania listu, udaj się bezpośrednio do punktu przewoźnika. Istnieje jeszcze jedna opcja, niezwykle wygodna i bardzo korzystna cenowo. Możliwość nadania paczki w paczkomacie daje Ci swobodę wyboru momentu, w którym to zrobisz. Dostęp do paczkomatów masz 24/h dzięki czemu możesz nadać paczkę nawet w środku nocy.

Duży wybór firm sprawia, że każdy znajdzie tę idealną dla siebie, niezależnie od tego, czy interesuje Cię najszybszy, czy najtańszy kurier - w Krakowie znajdziesz bardzo szeroka ofertę firm kurierskich. Zarówno lokalnych działających w mieście, jak i dużych korporacji kurierskich ze sprawdzoną ofertą.