Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Duże piersi uznawane są za atrybut kobiety. Jednak nie każda kobieta hojnie obdarzona przez naturę jest z tego zadowolona.

Piersi mogą mieć różne wielkości i kształty – od niewielkich aż do całkiem sporych. Gdy kobieta nie jest w pełni zadowolona ze swojego biustu, może skorzystać z szeregu różnych zabiegów, które pozwalają na nadanie im wymarzonego wyglądu. Najczęściej w tym kontekście kojarzymy powiększenie piersi, ale w klinikach możemy skorzystać również z zabiegu odwrotnego – zmniejszanie piersi w zbyt dużym rozmiarze.

  • Na czym polega zabieg zmniejszenia piersi?
  • Jakie są wskazania do zabiegu zmniejszenia piersi?
  • Jak przebiega tego rodzaju procedura?
  • Gdzie można wykonać profesjonalne zmniejszanie piersi?
  • Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

 

Na czym polega zabieg zmniejszenia piersi?

Zabieg taki jak redukcja piersi, czyli zmniejszanie piersi ma przede wszystkim na celu pomniejszenie biustu u kobiety, która nie jest zadowolona z jego wyglądu.

Przerost gruczołów piersiowych może być również dużym problemem – nie tylko estetycznym, ale również może mieć realny wpływ na codzienny komfort życia. Wtedy zabieg zmniejszenia piersi pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki, nadanie piersiom proporcjonalnego wyglądu oraz podniesienie ich na odpowiednią wysokość.

 

Jakie są wskazania do zabiegu zmniejszenia piersi?

  • złe samopoczucie pacjentki, która nie jest zadowolona z rozmiaru i wyglądu swoich piersi
  • zmniejszenie komfortu codziennego życia, na przykład trudności w uprawianiu sportów, problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do snu
  • nadmierne obciążenie kręgosłupa wynikające z dużego ciężaru piersi

 

Jak przebiega tego rodzaju procedura?

Zabieg taki jak zmniejszanie piersi jest operacją, która wymaga odpowiednich przygotowań ze strony pacjentki, między innymi wykonania odpowiednich badań.

Operacja prowadzona jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego pacjentka nie odczuwa wtedy bólu. W trakcie operacji lekarz wykonuje odpowiednie cięcia i uzyskuje dostęp do tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej, która jest usuwana z piersi. Zabieg taki jak zmniejszanie piersi obejmuje także wymodelowanie kształtu sutka i jego odpowiednie umiejscowienie.

Podczas zabiegi można zastosować również odpowiednie implanty, które pozwalają na nadanie piersiom bardziej atrakcyjnego wyglądu.

Po zakończeniu zabiegu zmniejszenia piersi bardzo ważna jest właściwa rekonwalescencja. Pacjentka musi się oszczędzać i może wrócić do pracy dopiero po wyznaczonym przez lekarza czasie. Pełen czas rekonwalescencji po zabiegu trwa nawet do roku.

Po zabiegu mogą pojawić się powikłania, ale wtedy, gdy zmniejszanie piersi zostanie wykonane w profesjonalnej klinice, ich ryzyko jest niewielkie. Na pojawienie się powikłań ma wpływa także pacjentka, która powinna przestrzegać wszystkich wskazań lekarskich po zabiegu.

 

Gdzie można wykonać profesjonalne zmniejszanie piersi?

Aktualnie zabiegi takie jak zmniejszanie piersi są oferowane przede wszystkim w prywatnych klinikach, chociaż przy określonych wskazaniach medycznych mogą być też finansowane przez NFZ.

W prowadzeniu zabiegów zmniejszania piersi specjalizuje się Klinika Chirurgii Plastycznej Marty Raczkowskiej z Krakowa.

 

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Koszty związane z redukcją piersi, czyli ich pomniejszeniem na ogół są wyższe niż zabiegi polegające na ich zwiększeniu. Na ogół musimy liczyć się z kosztem od około 15 tysięcy złotych do 20 tysięcy złotych. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach klinik.