Tradycyjnie, jako pierwsi w nowym roku, na boisko wyjdą piłkarze Cracovii. W poniedziałek, 1 stycznia, punktualnie w samo południe, zawodnicy „Pasów” rozpoczną trening noworoczny na stadionie przy ul. Kałuży 1. W wydarzeniu weźmie udział pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. sportu Janusz Kozioł. Wstęp na mecz jest bezpłatny, zapraszamy do kibicowania!

Piłkarskie powitanie Nowego Roku na stadionie Cracovii

Tradycja noworocznych treningów Cracovii sięga połowy lat dwudziestych XX wieku. Piłkarze „Pasów”, bez względu na pogodę spotykają się na boisku, by zainaugurować Nowy Rok. W kronikach sekcji nie ma oficjalnych informacji o pierwszych noworocznych spotkaniach, poza treningiem w styczniu 1930 roku, kiedy to pierwsza drużyna pokonała skład rezerwowy 7:2.

W mijającym roku mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Cracovii I. Pierwszego gola w 2017 roku strzelił o 12:40, w 31. minucie meczu, występujący w pierwszej drużynie Hubert Adamczyk.

Darmowe wejściówki na trening można odebrać w kasach Punku Obsługi Kibica przy ul. Kałuży:

• piątek, 29 grudnia, w godz. 10:00-18:00,
  • sobota, 30 grudnia, w godz. 10:00-16:00,
  • niedziela, 31 grudnia, w godz. 10:00-16:00,
  • poniedziałek, 1 stycznia, od godz. 10:00.