• W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przy ul. Łokietka stacjonują policjanci, którzy realizują wyznaczone im zadania na czas trwania Szczytu Klimatycznego COP 24. Krakowski oddział prewencji wspierany przez funkcjonariuszy z Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Legnicy...
 • W poniedziałek 10 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
  Urozmaiceniem wieczoru był występ Zespołu KOMBI KRÓLOWIE ŻYCIA.
  Podczas gali wyróżnieni zostali zwycięzcy konkursu:
  I...
 • Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie
  zapraszają
  na akcję pn. "Bezpieczne zakupy",
  która odbędzie się 15 grudnia 2018r. w godz. od. 15.00 do 18.00
  w Centrum Handlowym
  SERENADA

 • Zatrzymanie 24-letniego dilera narkotykowego było wynikiem skutecznej pracy operacyjnej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji VI w Krakowie.
  Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w mieszkaniu, gdzie ukrywał środki odurzające i substancje psychotropowe. Podczas przeszukania...
 • 5 grudnia br. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 46-letniego gdańszczanina, podejrzanego o wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta CBŚP”. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu w rejonie Krowodrzy. Wpadł w...
 • czy pompka do penisa jest bezpieczna

  Jeśli szukasz sposobu na powiększenie swojego penisa, pewnie zastanawiałeś się nad wykorzystaniem pompki do penisa. Istnieje grupa osób, które twierdzą, że urządzenie to nie działa, są też tacy, którzy twierdzą, że pompka do penisa jest odpowiedzią na wszystkie problemy. Jak jest faktycznie? W tym artykule przyjrzymy się temu urządzeniu, opiszemy mechanizm jego działania i odpowiemy na nurtujące wielu mężczyzn pytanie: czy pompki do penisa są bezpieczne?

  Pompki do penisa: Jak to działa?

  Pompka do penisa jest znana i używana przez mężczyzn od wielu pokoleń. Jednak nie każdy miał z nimi bliższy kontakt, a niektórzy nawet nie wiedzieli o swoim istnieniu.

  Konstrukcja urządzenia jest bardzo prosta, składa się z 2 elementów:

  1. Cylinder - podstawa tego produktu, rura zwykle wykonana z tworzywa sztucznego, która jest nakładana na twój członek. Cylinder jest podłączony do pompy.
  2. Mechanizm pompujący - istnieje kilka możliwości – na rynku znaleźć można ręczne i automatyczne pompki do penisa. Niektóre produkty z wyżej półki cenowej mogą także być sterowane pilotem.

  Pamiętaj: istnieje wiele różnych marek i modeli do wyboru. Upewnij się, że urządzenie posiada odpowiednie certyfikaty dotyczące materiałów, z których zostały wykonane i bezpieczeństwa użytkowania.

  Do czego służy pompka do penisa?

  Pompki do penisa są najczęściej używane w 2 przypadkach:

  1. Zaburzenia erekcji - związane ze słabym krążeniem krwi, które powoduje problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. Pompowanie zwiększa przepływ krwi do okolicy krokowej, co ostatecznie prowadzi do wzwodu i utrzymywania go przez odpowiedni czas.
  2. Mały rozmiar penisa - zdarza się, że niektórzy używają pompek do powiększenia penisa. W rzeczywistości możliwe jest zwiększenie długości i obwodu penisa za pomocą pompki próżniowej. Jednak aby wyniki były trwałe, należy regularnie korzystać z tego urządzenia.

  Pompka do penisa i związane z nią niebezpieczeństwa

  Pompka do penisa i związane z nią niebezpieczeństwa

  Chociaż pompki do penisa są stosunkowo bezpieczne, gdy są używane w sposób odpowiedzialny, istnieje pewne ryzyko związane z ich użytkowaniem, szczególnie gdy przesadza się z częstotliwością stosowania tych urządzeń. Przed dokonaniem zakupu należy wziąć pod uwagę nie tylko zalety urządzenia, ale także potencjalne ryzyko. Pamiętaj, że certyfikowane pompki są przeznaczone do leczenia zaburzeń erekcji, a nie do stałego zwiększania wielkości penisa. Jeśli twój penis jest zbyt mały i chcesz to zmienić, jak najbardziej możesz użyć do tego celu pompki do penisa, niemniej musisz wziąć pod uwagę, że w pewnym momencie będziesz musiał przestać jej używać. W przeciwnym wypadku możesz zrobić sobie krzywdę.

  Jeśli używasz pompki do penisa zbyt często, możesz doświadczyć:

  - utraty czucia w penisie

  - uszkodzenia tkanek - szczególnie jeśli przekraczasz zalecany czas używania. W takim przypadku możliwe jest trwałe uszkodzenie tkanek, która doprowadzi do zaburzeń erekcji. Ból występujący w takich przypadkach jest również dość znaczny.

  Tanie pompki do penisa

  Na rynku dostępnych jest wiele tanich pompek do penisa, które są raczej kiepsko wykonane i zaprojektowane. Dlatego inwestując w pompkę zawsze upewnij się, że produkt, który kupujesz, jest dobrze wykonany i wysokiej jakości. W końcu chodzi o twoje bezpieczeństwo. Urządzenia wysokiej jakości mogą być droższe, ale warto w nie zainwestować, ponieważ w ten sposób zmniejszamy ryzyko potencjalnie niebezpiecznych i bolesnych skutków ubocznych.

 • Policjanci OPP Kraków pomogli spełnić marzenie młodego Dawida
  6 grudnia br. Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedził dwunastoletni Dawid, którego życiowym marzeniem jest zostać w przyszłości policjantem. Niestety jego marzenie utrudnia ciężka choroba. W trakcie wizyty w OPP rozmawiał o służbie z pracującymi tam policjantami oraz zapoznał się ze sprzętem...
 • Okres jesienno – zimowy to czas zwiększonego zagrożenia dla pieszych, dlatego mając na uwadze ich bezpieczeństwo Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w dniu 07.12.2018 roku przeprowadzili spotkanie profilaktyczno - edukacyjne pn. „Bezpieczny Senior na Drodze” z podopiecznymi Centrum...
 • 8 grudnia br. na krakowskich Błoniach odbyła się impreza pod nazwą Dogoń św. Mikołaja „Dzieci dzieciom”, celem akcji była zbiórka pieniędzy przeznaczona na rzecz dzieci podopiecznych Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.
  To zabawa biegowa która ma na celu pomóc dzieciom...
 • Autogaz Katowice oferuje wachlarz usług związanych z profesjonalnym doborem, montażem oraz serwisem samochodowych instalacji gazowych LPG do różnego rodzaju silników.

  Instalacje gazowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, liczba samochodów napędzanych gazem LPG systematycznie wzrasta. Odpowiadając na potrzeby klientów oraz kierując się doświadczeniami z innych krajów europejskich od 19 września 2013 roku klienci posiadający samochód na gaz mogą sami, bez pomocy osób z obsługi stacji, tankować gaz LPG. Dzięki modernizacji dystrybutorów tankowanie gazu płynnego na stacjach jest łatwe i bezpieczne, a jednocześnie pozwala kierowcom oszczędzać czas. Stacje, na których wprowadzono samoobsługę przy tankowaniu autogazu zostały przygotowane technicznie oraz opatrzone czytelnymi instrukcjami obsługi. Dystrybutory paliwowe zostały przystosowane do samodzielnego tankowania LPG w taki sposób, aby zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo. Zostały one wyposażone też w  pistolety nowej generacji zapobiegające niekontrolowanemu wypływowi gazu. Konstrukcja pistoletu umożliwia tankowanie tylko wtedy, kiedy jest on prawidłowo podpięty do zaworu wlewowego w pojeździe. Instalacje LPG na stacjach zostały również wyposażone w dodatkowy zawór odcinający dopływ gazu oraz system alarmowy pozwalający wezwać obsługę w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Stanowiska do tankowania LPG są również stale monitorowane, umożliwiając obsłudze bieżącą obserwację tego co dzieje się przy dystrybutorze.

  Tankowanie gazu jest równie prostą operacją jak tankowanie benzyny, czy oleju napędowego. Jednak samodzielne tankowanie gazu słusznie wzbudza wątpliwości u niektórych kierowców. Tankowany gaz to mieszanka sprężonego butanu i propanu, która ma postać płynną. Autogaz w zetknięciu ze skórą jest bardzo niebezpieczny i powoduje głębokie poparzenia. Dlatego podczas samodzielnego tankowania gazu ważne jest by zachować ostrożność.

  samodzielne tankowanie samochodu na Autogaz Katowice

  Aby samodzielnie zatankować gaz podejmujemy kolejno następujące czynności:

  • Podjeżdżając pod dystrybutor wyłączamy silnik i zaciągamy hamulec ręczny.
  • Zdejmujemy pistolet z dystrybutora i przykładamy końcówkę pistoletu do zaworu w samochodzie.
  • Wciskamy spust na pistolecie, aby zablokować pistolet w zaworze.
  • Uruchamiamy proces tankowania wciskając przycisk na dystrybutorze.
  • Kończymy tankowanie zwalniając wciśnięty guzik na dystrybutorze. Dystrybutor zakończy automatycznie tankowanie, jeśli zbiornik gazu w samochodzie zostanie napełniony w 80%. Wolna przestrzeń w zbiorniku pozwoli na rozprężenie gazu, który jest bardzo wrażliwy na temperaturę otoczenia.
  • Odpinamy pistolet od zbiornika, ponownie wciskają spust na pistolecie.
  • Odwieszamy pistolet na dystrybutor.

   

  Choć wprowadzono przepisy pozwalające kierowcom samodzielnie tankować swoje auta gazem LPG, to jednak do dziś pracownicy stacji paliw są zobowiązani prawnie do tankowania na żądanie klienta. Jednak zdarzają się sytuacje wyjątkowe, kiedy pracownik może odmówić tankowania LPG. Największą kontrowersję wzbudza miejsce umieszczenia wlewu gazu. Pracownik stacji paliw ma prawo odmówić tankowania na żądanie klienta jeżeli jego samochód nie spełnia odpowiednich wymagań, a zwłaszcza gdy wlew do tankowania jest umieszczony w trudno dostępnym miejscu lub jest uszkodzony. Zazwyczaj dość kłopotliwe są wlewy, które zamontowano pod zderzakiem, w miejscu zupełnie niewidocznym z zewnątrz. Z reguły taki montaż wynika z upodobań klienta, który za wszelką cenę chce ukryć fakt posiadania instalacji gazowej. Nieco inaczej sprawa wygląda gdy wlew jest uszkodzony. Jeżeli gaz nie dostaje się do układu pomimo włączenia urządzenia tankującego, pracownik może natychmiast przerwać tankowanie i odmówić napełnienia zbiornika gazem. Ma do tego prawo również w sytuacji, gdy widoczne są przewody, co uzasadnia podejrzenie niesprawności.

  Ponadto, pracownika obowiązują również przepisy wewnętrzne stacji, które uzależnione są od firmy, którą reprezentuje dany obiekt. Przykładem może być zakaz tankowania autogazu podczas burzy z piorunami na niektórych stacjach.

  O Polsce widzianej z perspektywy Małopolski
  2018-12-06
  O Polsce widzianej z perspektywy Małopolski
  M.in. o trzech latach pracy rządu oraz o szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach rozmawiał Piotr Ćwik w ramach cyklicznych audycji „Rozmowy z wojewodą małopolskim” w Radiu Kraków.

  W ostatnim czasie poszczególne ministerstwa zaprezentowały podsumowania swojej pracy. Wojewoda oceniał, jak z punktu widzenia naszego województwa praca rządu przekłada się na życie Małopolan.
  Dzień Górnika w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  2018-12-07
  Dzień Górnika w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  Od pieśni „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” rozpoczęło się uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie im. Stanisława Staszica. Wydarzenie uświetniło obchody Dnia Górnika.

  Z okazji górniczego święta list do uczestników posiedzenia Senatu przesłał prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Słowa uznania dla pracy środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej przekazał także premier Mateusz Morawiecki. W imieniu premiera list odczytał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Zobacz również