Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
2020-01-20
Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W siedzibie Radia Kraków odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w której uczestniczył m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda Zbigniew Starzec, wicemarszałek województwa małopolskiego i przewodniczący MWR BRD Łukasz Smółka, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak oraz komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego: zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka
2020-01-22
Oświęcim i miejscowości Brzezinka" href="https://www.malopolska.uw.gov.pl/fotos/Komunikat.jpg">Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego: zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta <a href=Oświęcim i miejscowości Brzezinka" />

W związku z organizacją 27 stycznia 2020 r. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i wizytą osób objętych ochroną Służby Ochrony Państwa Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie porządkowe wprowadzające zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniu 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka, od godziny 0.00 do godziny 24.00.

Pełna treść obwieszczenia 


Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego: zakaz przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka
2020-01-22
Oświęcim i miejscowości Brzezinka" href="https://www.malopolska.uw.gov.pl/fotos/Komunikat.jpg">Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego: zakaz przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta <a href=Oświęcim i miejscowości Brzezinka" />

W związku z organizacją 27 stycznia 2020 r. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i wizytą osób objętych ochroną Służby Ochrony Państwa Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie porządkowe wprowadzające zakaz przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych w dniu 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka, od godziny 0.00 do godziny 24.00.

Pełna treść obwieszczenia 


Zmarł Marian Molo – wieloletni dyrektor Wydziału Finansów i Budżetu
2020-01-22
Zmarł Marian Molo – wieloletni dyrektor Wydziału Finansów i Budżetu

Z ogromnym smutkiem i żalem żegnamy Mariana Molo – działacza „Solidarności”, który wraz ze śp. Wojewodą Tadeuszem Piekarzem współorganizował urząd wojewódzki w wolnej Polsce po 1990 r. oraz pełnił w nim przez wiele lat funkcję Dyrektora Wydziału Finansów i Budżetu. Człowieka wielkiego serca, mentora, wychowawcę wielu urzędników, kolegę i przyjaciela.

Będziemy o Panu zawsze pamiętać, Panie Dyrektorze. 

Rodzinie składamy kondolencje 

Kierownictwo i pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie 


Przed obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz
2020-01-22
Przed obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz

Przygotowania do obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz trwają już od dłuższego czasu. Przygotowaniom tym były poświęcone rozmowy z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem w Radiu Kraków i w „Tematach dnia” w TVP3 Kraków.

Przypomnijmy. Od 23 stycznia 2020 r. od godz. 00.01 do 29 stycznia 2020 r. do godz. 23.59 na obszarze województwa małopolskiego obowiązuje II stopień alarmowy (BRAVO), a na pozostałym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – I stopień alarmowy (ALFA). Ponadto na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej we wskazanym okresie obowiązuje I stopień alarmowy CRP (ALFA-CRP). Stopnie te zostały wprowadzone zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów. 

Spotkanie Wojewódzkiego Zespołu ds. spraw Monitorowania i Zwalczania Zakażeń Patogenami Opornymi na Antybiotyki Kluczowe dla Leczenia
2020-01-22
Spotkanie Wojewódzkiego Zespołu ds. spraw Monitorowania i Zwalczania Zakażeń Patogenami Opornymi na Antybiotyki Kluczowe dla Leczenia

W siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyło się spotkanie wicewojewody małopolskiego Zbigniewa Starca z Wojewódzkim Zespołem do spraw Monitorowania i Zwalczania Zakażeń Patogenami Opornymi na Antybiotyki Kluczowe dla Leczenia w podmiotach leczniczych województwa małopolskiego.

  W spotkaniu udział wzięli: małopolski wojewódzki inspektor sanitarny – przewodniczący Zespołu Jarosław Foremny, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego – zastępca przewodniczącego Zespołu Małgorzata Lechowicz, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Ewa Podłęcka, konsultanci wojewódzcy w zakresie epidemiologii, pielęgniarstwa epidemiologicznego i chorób zakaźnych, przedstawiciel Okręgowej Izby Lekarskiej, przedstawiciel Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni, przedstawiciel Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz lekarze i pielęgniarki praktycy (członkowie Zespołu). 

  • Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pani Magdalena Kralka, która poszukiwana jest przez Interpol i może przebywać za granicą. Zachęcamy ją do powrotu i "fundujemy" bilet.
    Dane poszukiwanej:
    KRALKA Magdalena, córka Jacka, zamieszkała Iwanowice...
  • Naturalną rzeczą jest, że policjanci niechętnie używają broni palnej, gdyż jej użycie może mieć tragicznie skutki. To od zachowania osób, wobec których podejmowana jest interwencja zależy, czy policjant sięgnie po broń, czy też nie. Dziś nie każdy policjant jest wyposażony w tzw. paralizator i w...  • Pod koniec zeszłego tygodnia na krakowskim Podgórzu policjanci zatrzymali mężczyznę, posiadającego przy sobie oraz w zaparkowanym nieopodal pojeździe znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
    17 stycznia br. w rejonie Podgórza na jednym z parkingów kryminalni z...