Termoizolacja budynku to bardzo ważny element dla każdego z nas. Wraz z postępem technologicznym możemy korzystać z rozwiązań, które znacznie podnoszą funkcjonalność budynku. Taką opcją jest chociażby docieplanie stropodachu. Na czym to właściwie polega?

Gdzie stosujemy docieplanie stropodachu?

Rozwiązanie to jest tak naprawdę ostatnią kondygnacją budynku i pełni jednocześnie rolę dachu płaskiego. Docieplanie stropodachu wykonuje się zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkalnym. W tym pierwszym rozwiązaniu stropodach składa się z czterech warstw. Jest to warstwa konstrukcyjna, paroizolacji, termoizolacji, oraz pokrycia dachowego. W budownictwie mieszkalnym natomiast docieplanie stropodachu wykonuje się z sześciu warstw. Istotną role pełni tutaj przestrzeń powietrzna wentylowana lub odpowietrzana. Znajduje się ona najczęściej pomiędzy warstwą termoizolacji a paroizolacji. Stropodachy wykonuje się zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych, jak i w kamienicach.

Docieplanie stropodachu – na czym polega?

Po rozwiązanie to sięga coraz więcej Polaków. Jest bowiem idealne w czasach, gdy oszczędności i praktyczność jest bardzo pożądana. Docieplanie stropodachu odbywa się w trakcie jednej operacji technologicznej. W ten sposób nie musimy martwić się o powstawanie mostków termicznych. Najważniejszym elementem stropodachu jest termoizolacja. Wykonuje się ją z wełny mineralnej lub celulozy. To materiały nie tylko o wysokiej izolacyjności, ale i w pełni bezpieczne dla całego budynku. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://stropodachy.com.pl/o-firmie/. Wełna i celuloza są bowiem odporne na ogień i wilgoć. Poza tym, są także doskonałym izolatorem akustycznym. Dzięki temu izolacja wypełnia puste przestrzenie w ścianach, podłogach i stropie, co wpływa na ograniczenie występowania zjawiska rezonansu. Dzięki termoizolacji możemy efektywniej zarządzać ogrzewaniem. Zimą bowiem zniwelujemy utraty ciepła, a latem w budynku będzie przyjemniej niż na zewnątrz. Docieplanie stropodachu zapobiega bowiem nadmiernemu nagrzewaniu się dachu. To ogromne korzyści, które pozwolą nam zaoszczędzić fundusze przeznaczone chociażby na rachunki za ogrzewanie.

Czy docieplanie stropodachu to dobra inwestycja?

Instalacja fotowoltaiczna wymaga wysokiej jakości komponentów. Dlatego musimy zadbać o to, by każdy element systemu działał na maksimum swoich możliwości.

Panele słoneczne tylko ze sprawdzonego sklepu

Ogniwa fotowoltaiczne to znak rozpoznawczy tego typu instalacji. Charakterystyczne panele można zobaczyć na dachach wielu domów, ale także na działkach czy rozległych terenach należących do przedsiębiorstw. Wykorzystywanie energii słonecznej staje się bowiem coraz bardziej popularne. Dlatego kupując komponenty do systemu fotowoltaicznego należy pamiętać o wybieraniu produktów od sprawdzonych sklepów. Panele słoneczne to zdecydowanie najdroższy element całej instalacji. Stąd właśnie może pojawić się chęć zaoszczędzenia pieniędzy i kupna sprzętu z niesprawdzonego źródła. Bardzo dużym ryzykiem jest obarczony zakup używanych ogniw. Trafiają one do nas najczęściej z Europy Zachodniej. Taki produkt trudno ocenić zarówno pod względem poziomu eksploatacji jak i mocy czy sprawności. Na pewno nie będą pracować tak efektywnie jak nowe panele ze sklepu. Wybierając moduły wysokiej klasy zapewniamy sobie sprawne działanie systemu nawet przez trzydzieści lat. Najlepsze dostępne rozwiązania na rynku to panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Pierwsze z nich są wykonane z jednego rodzaju kryształu, dzięki czemu są bardzo sprawne i wytrzymałe. Drugie zaś wytworzono z krzemu, są tańsze, ale jakością nie ustępują mocno monokrystalicznym.

Konstrukcje fotowoltaiczne zapewnią wysoką sprawność fotowoltaiki

Pozostałe komponenty też są ważne

Oprócz paneli słonecznych do skompletowania całego systemu będziemy potrzebowali także falownika, przewodów solarnych, przewodów instalacyjnych, przewodów uziemiających, konektorów szeregowych, ogranicznika przepięć, podstaw bezpiecznikowych oraz wkładek bezpiecznikowych. Bez tych elementów nawet najwyższej klasy moduły fotowaltaiczne nie będą spełniały swojej roli. Części te gwarantują nie tylko wysoką sprawność instalacji, ale również bezpieczne jej użytkowanie. Instalacja jest poddawana bowiem wielu obciążeniom. Dlatego chociażby wszystkie kable powinny posiadać podwójną izolację, która uchroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami atmosferycznymi, czy promieniowaniem UV. Odporność na wysokie i niskie temperatury to podstawowy wyznacznik jakości tych elementów.

Konstrukcje fotowoltaiczne – bezpieczny montaż na dachu i w ogrodzie

Bezpieczny montaż paneli, który umożliwi ich właściwą pracę, jest możliwy dzięki specjalnemu szkieletowi. Konstrukcje fotowoltaiczne pozwalają na instalację systemu zarówno na dachu, jak i ziemi. Takie szkielety znajdziesz tutaj https://sklep.ekotechnologia.eu/c/27/konstrukcje-montazowe.html. W pierwszym przypadku rozróżniamy konstrukcje do dachu skośnego i płaskiego. Pierwsza z nich wykorzystuje naturalny kąt dachu. Druga konstrukcja, z racji zerowego kąta, umożliwia jego dopasowanie tak, by system pracował w pełni możliwości. Konstrukcja do montażu na ziemi natomiast jest zbliżona do tej na dachu płaskim.

Sztandar wojskowy dla 3. Regionalnej Bazy Logistycznej
2019-11-18
Sztandar wojskowy dla 3. Regionalnej Bazy Logistycznej

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył 3. Regionalnej Bazie Logistycznej nowo ufundowany sztandar wojskowy. Jego matką chrzestną została Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W uroczystości odbywającej się na Placu Zamku Królewskiego na Wawelu uczestniczył również wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

– Sztandar jednostki wojskowej to zawsze symbol siły, gotowości do walki i obrony Rzeczypospolitej. (…) Bóg Honor i Ojczyzna to słowa, które na sztandarach armii wolnej, niepodległej, suwerennej Polski wypisane są od wieków, mając swoją wielką moc – mówił prezydent Andrzej Duda.

Nowa wystawa prac Zdzisława Beksińskiego w NCK
16. Krakowski Bieg Sylwestrowy – sport na wesoło i w szczytnym celu
#ZłoteSpinacze - zagłosuj na przewodnik po kulinarnym Krakowie
Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie
Co w planie dla Pasternika?
Trwa naprawa torowiska na alei Pokoju
Spotkajmy się w Centrum Czystego Powietrza
  • Dzień 13 listopada br. okazał się pechowy dla 44-letniego kierowcy opla, który nie bacząc na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, prowadził samochód po krakowskich ulicach mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Kierowca zatrzymany został w okolicy ronda Mogilskiego przez policjanta...
  • Policjanci ze Szczekocin proszą o pomoc w identyfikacji osoby podejrzanej o kradzież ponad 500 litrów paliwa. Do przestępstwa doszło na stacji paliw w miejscowości Bonowice. Sprawca przyjechał białym samochodem dostawczym marki Renault. Wizerunek złodzieja został zarejestrowany przez kamery...
  • 15 listopada br. w siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy ul. al. Jana Pawła II 39 w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród zaproszonych gości był dyrektor Muzeum Lotnictwa Krzysztof Radwan, przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego...
  • Krakowscy policjanci zatrzymali 62-letnią kobietę, podejrzaną o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią … 771 razy. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
    9 listopada br., w Komisariacie Policji IV w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o...
  • 10 listopada br. tuż po godz. 19:00 policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie zostali wezwani na jeden z przystanków autobusowych przy al. Trzech Wieszczów. Według odebranego zgłoszenia jakiś mężczyzna miał rozbić szybę w autobusie MPK, rzucając w pojazd butelką. Po przybyciu na miejsce...