75. rocznica likwidacji niemieckiego obozu pracy w kamieniołomie Liban
2019-07-22
75. rocznica likwidacji niemieckiego obozu pracy w kamieniołomie Liban

Mija 75. rocznica likwidacji niemieckiego obozu pracy w kamieniołomie Liban, położonym w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na terenie byłego obozu odbyła się upamiętniająca to wydarzenie uroczystość zorganizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

W imieniu wojewody małopolskiego Piotra Ćwika uczestniczyła w niej dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk.

Poznaj park Solvay

 • Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • Cotygodniowe spotkanie z wojewodą małopolskim w Radiu Kraków
  2019-07-18
  Cotygodniowe spotkanie z wojewodą małopolskim w Radiu Kraków

  Jak w każdy czwartek, wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w rozmowie w Radiu Kraków dotyczącej tematów szczególnie istotnych dla regionu. W tym tygodniu były to między innymi: powołanie zespołu zadaniowego, który zajął się przeanalizowaniem informacji dotyczących stanu powietrza w Skawinie, pytania o suszę w Małopolsce oraz małopolskie komisariaty Policji.

  W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi stanu powietrza wokół terenów byłej Huty Aluminium w Skawinie oraz w kontekście m.in. informacji podanych przez Urząd Miasta i Gminy Skawina wojewoda małopolski Piotr Ćwik powołał w ubiegłym tygodniu zespół zadaniowy, który zajął się przeanalizowaniem tych informacji.

  Obwodnica Skawiny w całości dostępna dla kierowców
  2019-07-22
  Obwodnica Skawiny w całości dostępna dla kierowców

  Od 22 lipca 2019 r. kierowcy mogą korzystać z drugiej części obwodnicy Skawiny, która wyprowadza z centrum miasta ruch tranzytowy odbywający się do tej porty drogą krajową numer 44. Otwarcia nowego fragmentu drogi, biegnącego od ulicy Energetyków do skrzyżowania ze wspomnianą już drogą krajową, dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  - Na obwodnicę Skawiny mieszkańcy tego miasta czekali od wielu lat. Dzisiaj oddajemy ją do użytku. To przykład determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości w dążeniu do zmniejszania obszarów wykluczenia komunikacyjnego. Jest to także dowód na owocną współprace rządu z samorządem – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

 • Policjanci z krakowskiej „autostradówki” dokonali nietypowego pilotażu. Pomogli kobiecie, której rozpoczęła się akcja porodowa na czas dotrzeć do szpitala. Funkcjonariusze eskortowali samochód z rodzącą kobietą, aż przed sam budynek placówki medycznej.
  2 lipca br. policjanci z Komisariatu...