Specjalista SEO to osoba zajmująca się szerokim zakresem usług, związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Skorzystanie z jego pomocy przy prowadzeniu serwisu w sieci może przynieść wiele korzyści, włącznie z rozwojem firmy. Jakie zadania realizuje taka osoba i dlaczego warto zdecydować się na jej usługi?

Specjalista SEO, czyli kompleksowa opieka nad stroną

Prowadząc firmę, nie wystarczy mieć własnej witryny w sieci – aby przyniosła ona zamierzony skutek i przyciągnęła nowych klientów, powinna być widoczna w Internecie. Pozycjonowanie stron www ma na celu właśnie zdobycie tej widoczności, poprzez wyniesienie serwisu na jedną z czołowych pozycji w wynikach wyszukiwania Google (lub innej wyszukiwarki). Specjalista SEO to osoba o kwalifikacjach i doświadczeniu, pozwalających na skuteczne pozycjonowanie stron w sieci, dlatego to właśnie do niej powinniśmy się zwrócić, jeśli nasz serwis notuje niewielką ilość wejść.

Specjalista SEO zapewnia kompleksową opiekę nad powierzoną mu witryną – pozycjonowanie jest skomplikowanym, złożonym procesem, obejmującym wiele działań prowadzonych zarówno na stronie, jak i poza nią. Ogólnie opisuje się je jako optymalizację serwisu oraz link building, pod którymi kryją się dziesiątki zadań. Działania te służą takiemu przygotowaniu strony, by była przyjazna zarówno użytkownikom, jak i robotom wyszukiwarki, od których zależy ocena – a co za tym idzie, również pozycja – danej witryny.

Do działań wykonywanych na stronie zalicza się:

 • naprawa ewentualnych błędów w kodzie witryny,
 • poprawa budowy strony, by była bardziej przyjazna dla użytkowników i robotów Google,
 • wypełnienie strony wartościowymi treściami, zoptymalizowanymi pod SEO,
 • optymalizacja strony pod właściwe słowa kluczowe,
 • budowanie silnego profilu linków,
 • monitorowanie działań konkurencji,
 • analiza linków przychodzących.

To tylko część prac, wykonywanych prze agencję SEO. Warto pamiętać, że w większości nie są to działania jednorazowe – serwis potrzebuje stałej opieki, by mógł nie tylko osiągać coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, ale także skutecznie konkurować z podobnymi mu stronami o zbliżonej tematyce.

Dlaczego tak ważne jest utrzymanie wysokiej pozycji w Google?

Głównym zadaniem specjalisty SEO jest wyprowadzenie strony internetowej na jedną z czołowych pozycji w wynikach wyszukiwania. Najbardziej pożądane miejsce znajduje się w TOP 3 – to właśnie trzy pierwsze strony, ukazujące się podczas wyszukiwania danego zagadnienia, są statystycznie najczęściej odwiedzane przez użytkowników, szukających konkretnej usługi czy produktu. Niewielu internautów przegląda witryny znajdujące się dalej, niż w TOP 10 – z tego względu głównym celem jest wypozycjonowanie strony w taki sposób, by dostała się do pierwszej dziesiątki.

Bez pozycjonowania strony www praktycznie niemożliwe jest osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce – głównie ze względu na dużą konkurencję w każdej branży. Specjalista SEO zadba przy tym, by strona była zbudowana zgodnie ze wskazówkami Google, dzięki czemu będzie dobrze oceniana przez wyszukiwarkę oraz przyjazna użytkownikom – sprawi to, że chętniej pozostaną na witrynie i zdecydują się na skorzystanie z usług danej firmy.

Wysoka pozycja w Google to oczywiste korzyści dla marki – jej strona będzie notowała setki nowych wejść, dokonywanych przez użytkowników zainteresowanych konkretną usługą czy produktem. Sprawia to, że strona ma bardzo duże szanse na zatrzymanie wielu z nich i zachęcenie ich do skorzystanie z oferty. Dzięki temu firma może zyskać w krótkim czasie wielu nowych klientów, co oczywiście szybko wpłynie na jej rozwój. Ponadto, widoczność w Internecie zapewnia także najlepsze warunki do budowania wizerunku marki.

Czy warto skorzystać z usług specjalisty SEO?

Zdecydowanie się na pomoc specjalisty SEO to rozwiązanie, z którego powinien skorzystać właściciel każdej witryny w sieci. Bez profesjonalnego pozycjonowania trudno wybić się na tle konkurencji i zyskać widoczność w Internecie, a wysoka pozycja w Google to klucz do sukcesu biznesu w sieci.

Specjalista SEO – dlaczego warto powierzyć mu swoją stronę internetową?

Prezydent RP z wizytą na Podhalu
2019-03-21
Prezydent RP z wizytą na Podhalu

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Podhale. W Zakopanem uczestniczył w XI Międzynarodowym Forum Górskim oraz spotkał się z przedstawicielami Związku Podhalan. Był również w PEC Geotermia Podhalańska S.A. we wsi Bańska Niżna. Prezydentowi towarzyszył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podczas XI Międzynarodowego Forum Górskiego rozmawiano m.in. o problemach komunikacyjnych Podhala, o rozwoju ruchu turystycznego na obszarze powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego oraz o inwestycjach drogowych i kolejowych w tym regionie.

#NowaPiątka strzałem w dziesiątkę
2019-03-22
#NowaPiątka strzałem w dziesiątkę

#NowaPiątka odwiedziła dziś Bochnię. Rządowe propozycje programowe przedstawił tam mieszkańcom i mediom wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

- Chciałoby się powiedzieć, że #NowaPiątka jest strzałem w dziesiątkę. Bo właśnie takich kompleksowych, wielowymiarowych rozwiązań potrzeba dziś Polsce. I właśnie takich inwestycji: w rodzinę, w młodych i seniorów, bo to właśnie oni są fundamentem rozwoju naszego kraju. Zostaliśmy „wynajęci” przez Polaków, aby opracowywać rozwiązania, które będą poprawiały jakość życia w naszym kraju. I #NowaPiątka w pełni to postawione nam zadanie realizuje – mówił wicewojewoda w Bochni. <a href=Kraków uczci Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów "/>
 • 18 marca br. dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Królowej Jadwigi. Na miejsce natychmiast udała się załoga ruchu drogowego. Tam zgłaszający opowiedział mundurowym jak po zaparkowaniu swojego pojazdu marki Kia, zauważył inny pojazd tej samej marki...
 • Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości

  Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w...
 • We wtorek (19 marca br.) funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wykonywali na terenie Nowej Huty czynności dotyczące zgłoszonego włamania do budynku mieszkalnego oraz kurnika. Podczas penetracji okolicy i poszukiwań rabusiów, których łupem padł telewizor oraz...