Jesteś właścicielem okazałej rezydencji na terenie Krakowa? Zabudowa tarasu jest tym, czego potrzebujesz. Wyobraź sobie, że jest chłodny, jesienny poranek, a Ty masz ochotę spędzić odrobinę czasu, ciesząc się otoczeniem przyrody. Jest jednak zbyt zimno, aby siedzieć na tarasie. Jeśli go zabudujesz, oprócz dodatkowej przestrzeni, zyskasz idealne miejsce do wypoczynku. Z tarasu skorzystasz nawet w okresie zimowym, ponieważ uniezależnisz się od warunków pogodowych.

Zabudowa tarasów Kraków

Od ponad 30 lat budujemy ogrody zimowe, zabudowujemy tarasy, balkony, baseny i stawiamy pergole. Nasza mała architektura to aluminiowe konstrukcje wypełnione szkłem lub poliwęglanem. Ze względu na sposób zabudowy, Twój taras może przekształcić się w ogród zimowy, który nie tylko podnosi wartość rynkową domu, ale także stanowi dla domowników atrakcję.

Zabudowa tarasu w Krakowie — sposób, aby zyskać przydomową przestrzeń

Jednym z najnowocześniejszych sposobów zadaszenia tarasu, jest jego zabudowa. To nie tylko piękne uzupełnienie przydomowej aranżacji, ale także dodatkowa przestrzeń do wypoczynku. Zadaszenie tarasu integruje dom z jego naturalnym otoczeniem. Kontakt z przyrodą masz cały rok, a nie tylko w sezonie. Na zabudowę tarasu nie musisz decydować się na etapie projektowania domu, choć warto ją uwzględnić w swoich planach.

Zalet zadaszenia tarasów w Krakowie jest sporo. Zadaszenie tarasu osłania część mieszkalną, korzystnie wpływając na bilans energetyczny i zmniejszając starty ciepła w budynku. Spodziewaj się więc mniejszych rachunków za ogrzewanie. Nowoczesne sposoby zabudowy, jakie stosujemy, pozwalają dopasować małą architekturę do stylistyki domu.

Współczesne technologie zadaszenia tarasu, czyli profile aluminiowe, poliwęglan i szkło

Pewnie zastanawiasz się, jak budujemy? Zabudowa i zadaszenie tarasu to jedna z naszych usług. Korzystamy tylko z najnowocześniejszych materiałów takich jak aluminium, poliwęglan i szkło. Głównym elementem zabudowy tarasów są profile aluminiowe. Wypełniamy je szkłem lub poliwęglanem. Ten nowoczesny typ zadaszeń tarasów pozwala nie tylko ochronić powstałą przestrzeń przed deszczem, silnym wiatrem, ale także zaaranżować ją według swojego gustu. W zimie na zabudowanym tarasie możesz hodować niektóre rośliny doniczkowe lub ogrodowe.

Solidne i eleganckie zadaszenia tarasów

Zwróć uwagę na surowce, które wykorzystujemy do zadaszenia tarasów. Aluminium jest trwałe i wytrzymałe. Nawet po latach nie koroduje. Użycie go jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoim marzeniem jest dom wielopokoleniowy. Aluminium jest trzykrotnie lżejsze od żelaza i stali. Cecha ta nie wpływa jednak negatywnie na właściwości tego surowca. Jest wręcz przeciwnie. Aluminium jest bardzo lekkie i plastyczne. Twój taras może mieć zatem dowolną formę. To jednak nie wszystko. Aluminium może być nieskończoną ilość razy poddawane procesowi recyklingu. Podczas jego przetworzenie zużywa się o 95% mniej energii niż podczas jego wytwarzania. Cecha ta czyni surowiec ekologicznym. Profile aluminiowe malujemy na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu to Ty decydujesz o stylistyce swojego tarasu.

Jak widzisz, nasz sposób zadaszenia tarasów sprawia, że przydomowa przestrzeń stanie się nie tylko elegancka, ale i funkcjonalna.

Jak zaaranżować zabudowany taras w Krakowie?

Nowoczesne sposoby zabudowy z profili aluminiowych, poliwęglanu i szkła wpisują się we współczesne trendy architektoniczne. Zabudowując taras, zyskasz dodatkowe pomieszczenie, które przeznaczysz do relaksu i wypoczynku. Na zabudowanym tarasie możesz spożywać posiłki, ale także oddać się lekturze lub rozmowom z bliskimi i znajomymi.

Okolice Krakowa obfitują w tereny zielone. Warto zatem zza przeszklonych okien podziwiać bogactwo natury. Na zabudowanym tarasie postawisz meble, aranżując tym samym przytulny kącik. A na jaką stylistykę tarasu warto postawić? To zależy tylko od Ciebie. My proponujemy:

  • taras nowoczesny — proste, drewniane meble i roślinność w geometrycznych donicach sprawią, że zabudowany taras stanie się przedłużeniem pokoju,
  • taras utrzymany w stylistyce marynistycznej — rządzi w nim biel i błękit; postaw na białe, wiklinowe meble i dobierz do nich niebieskie dodatki, doskonale sprawdzi się również lampion przypominający latarnię,
  • taras rustykalny — to królestwo roślin, które Twój ogrodnik posadzi w kamiennych donicach; wraz z meblami z kutego żelaza stworzą niepowtarzalny, bajkowy klimat,
  • taras klasyczny — sprawdzą się drewniane meble w stonowanych barwach; głównym elementem klasycznego tarasu jest ogromny stół, który skupia wokół członków rodziny.

Nowoczesna zabudowa tarasu, jaką Ci proponujemy to sposób, aby uniezależnić się od warunków pogodowych i zyskać dodatkową przestrzeń przylegającą do budynku. Luksusowa, mała architektura to idealne dopełnienie Twojej rezydencji. Już teraz zabuduj swój taras z pomocą Bartmetaco! Kliknij i dowiedz się więcej.