Nie tylko mundur - maturzyści z Krakowa poznali policyjną ścieżkę

Nie tylko mundur - maturzyści z Krakowa poznali policyjną ścieżkę

FOT. KMP Kraków

W XXVII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie 180 maturzystów usłyszało, jak wygląda start w policyjnej służbie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV przyjechali z konkretną ofertą - pokazali codzienność pracy, zasady rekrutacji, warunki finansowe i możliwości awansu. Spotkanie miało pomóc uczniom, którzy stoją właśnie przed wyborem dalszej drogi zawodowej.

10 kwietnia przedstawiciele Komisariatu IV w Krakowie odwiedzili XXVII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Senatorskiej. Z uczniami spotkali się zastępca komendanta komisariatu, nadkom. Jacek Gorczowski, oraz asp. szt. Rafał Bile, kierownik ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii. W prelekcji wzięły udział klasy maturalne - łącznie około 180 osób z sześciu oddziałów.

Funkcjonariusze opowiadali o tym, jak wygląda służba od środka. Mówili o codziennych obowiązkach policjanta, o ścieżce kariery i o tym, jakie możliwości rozwoju pojawiają się wraz ze zdobywanym doświadczeniem oraz ukończonymi szkoleniami specjalistycznymi. Nie zabrakło też informacji o pieniądzach na starcie, przywilejach związanych ze służbą i o tym, że Policja chce dziś konkurować o kandydatów na rynku pracy.

Dużo miejsca poświęcono też rekrutacji. Policjanci wyjaśniali, jakie wymagania czekają na osoby, które chcą wstąpić do formacji, i jak wygląda sam proces przyjęcia. Zainteresowanie było duże, a na końcu spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące służby i realiów pracy w mundurze.

To było spotkanie, które mogło mocno przestawić myślenie części maturzystów - zamiast szkolnej abstrakcji pojawił się konkretny zawód, z jasnymi wymaganiami, perspektywą i codziennością, której nie widać z ulicy.

na podstawie: KMP Kraków.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.