Uwaga! Upał/3 (komunikat RSO) Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Podgórskie kolędowanie wraca na Rynek Podgórski po raz dziewiętnasty

Podgórskie kolędowanie wraca na Rynek Podgórski po raz dziewiętnasty

Tradycja wspólnego śpiewania kolęd znów zawita do Krakowa - na Rynek Podgórski powraca Podgórskie Kolędowanie, organizowane już po raz dziewiętnasty. Spotkanie zaplanowano na 6 stycznia o godz. 19.15 i to właśnie tam zabrzmią znane melodie w wykonaniu miejscowego chóru. Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie PODGORZE.PL, Podgórski Chór Symfonia i Parafia św. Józefa.

W sercu Podgórza zaśpiewa Podgórski Chór Symfonia - zespół działający przy parafii Redemptorystów, który nawiązuje do dawnej lokalnej tradycji. Można się spodziewać repertuaru skupionego na klasycznych kolędach i utworach bożonarodzeniowych, a także atmosfery sąsiedzkiego spotkania - kiedy głosy łączą się pod gołym niebem, robi się ciepło mimo zimna.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie - to okazja, by spotkać znajomych, posłuchać chóru i poczuć świąteczny nastrój w historycznym otoczeniu Rynku Podgórskiego. Dla osób planujących przyjść - warto przyjść wcześniej, zabrać ciepłe ubranie i wygodne obuwie; miejsce wydarzenia jest łatwo dostępne pieszo i komunikacją miejską.

na podstawie: UM Kraków.