Policja zabezpiecza Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym - patrole i kontrole

Patrole policyjne kontrolowały obszar straganów i drogi dojazdowe podczas otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego. Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia, ograniczali wjazd pojazdów nieuprawnionych oraz udzielali pomocy i informacji odwiedzającym.
W piątek, 30 listopada br. na płycie Rynku Głównego i Małym Rynku otwarto Jarmark Bożonarodzeniowy. Targi przyciągnęły mieszkańców i turystów, dlatego służby zwiększyły nadzór nad porządkiem publicznym.
Policjanci prowadzą regularne patrole w rejonie straganów. Funkcjonariusze w umundurowaniu oraz nieumundurowani sprawdzają teren, reagują na łamanie przepisów i służą pomocą osobom, które jej potrzebują.
Drogi dojazdowe w rejonie kiermaszu zabezpieczał - w zakresie ruchu drogowego - Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze nadzorowali ruch kołowy i podejmowali interwencje wobec pojazdów wjeżdżających w miejsca objęte zakazami i ograniczeniami.
Zabezpieczenie jarmarku odbywa się elastycznie - ilość sił i środków jest monitorowana i uzupełniana tam, gdzie jest to niezbędne do zachowania ciągłości bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działania prowadziła Komenda Miejska Policji w Krakowie, zgodnie z zakresem odpowiedzialności za porządek w centrum miasta.
na podstawie: Policja Kraków.
![]()
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Cracovia – Wieczysta Kraków 3:2. Cracovia odwróciła losy derbów Krakowa w PKO BP Ekstraklasie](/images/mecz/thumbnails/cracovia-wieczysta-krakow-21082026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Cracovia – Wieczysta Kraków 3:2. Cracovia odwróciła losy derbów Krakowa w PKO BP Ekstraklasie

87 gmin z Małopolski otrzymało wsparcie na zbiorniki na deszczówkę

Nowy plan dla rodzin w Małopolsce. Samorząd podpisał porozumienie

Cztery warianty połączenia Żabińca z al. 29 Listopada. Jest umowa

Rubinowy Krzyż Zasługi dla wicemarszałka Małopolski

W Bukowie wyremontowano 780 metrów drogi. Koszt to 376,6 tys. zł

18 tysięcy miejsc zniknęło przed startem. Półmaraton pobiegnie po rekord

Kierowca wskazał przystanek. Policjanci z Krakowa uratowali 57-latka

Burze zniszczyły dachy i posesje. Najtrudniejsza sytuacja w Dobczycach

Wakacyjne ryzyko zaczyna się od jednej decyzji. Sanepid ostrzega

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Wielki finał sezonu na dwóch kołach. Białka Tatrzańska szykuje festiwal

Samotność nie musi oznaczać pustki. Rozmowa o teologii ciała w Krakowie

Gorlice pokażą firmom, jak zamienić naukowy pomysł w nowy produkt
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie - kontakt, oferta, zapisy
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie - kontakt, bilety, oferta edukacyjna
- Parafia św. Szczepana w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Capella Cracoviensis Kraków - kontakt, bilety, nowa siedziba
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie - kontakt, nadleśnictwa, sprzedaż drewna
