Finały Rock’n’Rolla Akrobatycznego w Suche Stawy - dwa dni spektaklu z udziałem 1400 zawodników

3 min czytania
Finały Rock’n’Rolla Akrobatycznego w Suche Stawy - dwa dni spektaklu z udziałem 1400 zawodników

W grudniu Kraków znów zamieni się w scenę pełną muzyki, skoków i wirujących par. W Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy pojawi się światowa czołówka rock’n’rolla akrobatycznego, a parkiet wypełnią widowiskowe figury i głośna oprawa muzyczna. Emocje mają trwać od popołudnia do wieczora, a organizatorzy zapowiadają transmisje i strefy spotkań z mistrzami.

  • Kraków przyjmie zawodników z sześciu kontynentów i 38 krajów
  • Hala Suche Stawy jako scena dużej imprezy sportowo-tanecznej
  • Jak to wygląda z perspektywy mieszkańca i czego warto pilnować

Kraków przyjmie zawodników z sześciu kontynentów i 38 krajów

W weekendowe zmagania wezmą udział około 1400 zawodników z 6 kontynentów i 38 krajów zrzeszonych w Światowej Federacji Rock’n’Rolla Akrobatycznego (WRRC). Reprezentacje Polski pojawią się we wszystkich kategoriach, a w stawce nie zabraknie par z Klubu Sportowego Podwawelski, w tym m.in. Natalii Kręgiel i Bartosza Szpuleckiego, Aleksandry Gnat i Krzysztofa Michalskiego oraz dwukrotnych zwycięzców Pucharu Świata w Parach Młodzieżowców - Alicji Skowronek i Mateusza Gwiazdy.
Organizatorem jest Klub Sportowy Podwawelski - klub z ponad 40-letnią historią, który wielokrotnie gościł imprezy najwyższej rangi i został doceniony przez WRRC złotym medalem za lata organizacji zawodów.

“Kraków to miasto, które kocha sport i taniec. Cieszymy się, że możemy gościć najlepszych zawodników świata i wspólnie pokazać, że Rock’n’Roll Akrobatyczny może być sztuką, pasją i emocją w jednym”

  • Szymon Szpulecki, przedstawiciel Polskiego Związku Rock’n’Rolla Akrobatycznego w Komisji Sportu WRRC

“To będzie największe taneczno-akrobatyczne widowisko sportowe, kończące światowy sezon WRRC 2025. Kraków znów znajdzie się w centrum uwagi światowego sportu tanecznego”

  • Alojzy Nowak, Prezes Klubu Sportowego Podwawelski

Hala Suche Stawy jako scena dużej imprezy sportowo-tanecznej

Impreza odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy przy ul. Ptaszyckiego 4. Zmagania rozpisano na dwa dni - w sobotę zaplanowano finały Pucharu Świata i wieczorną galę, a w niedzielę odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorek i kolejne rundy finałowe. Program przewiduje rundy eliminacyjne w godzinach 11:00-17:00, uroczyste otwarcie gali o 18:00, półfinały o 18:30, finały o 20:00 oraz ceremonię wręczenia nagród około 22:00.
W planie są pokazy w kategoriach od najmłodszych par po seniorskie klasy główne oraz formacje i boogie woogie. Organizatorzy zapowiadają też strefy kibica, stanowiska promocyjne oraz transmisje live, co ma pomóc tym, którzy nie zmieszczą się na widowni.

Jak to wygląda z perspektywy mieszkańca i czego warto pilnować

Dla krakowian to okazja na sportową rozrywkę w centrum miasta - widowisko łączy taniec, akrobację i muzykę, więc przyciągnie rodziny i fanów tańca. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zaplanować przybycie wcześniej i skorzystać z opcji rezerwacji biletów pod adresem [email protected]; wejściówki będą także dostępne przy wejściu do hali. Przy intensywnym programie popołudniowym lepiej przyjść na rundy eliminacyjne niż dopiero na galę, jeśli zależy nam na spokojnym miejscu.
Warto pamiętać, że wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Aleksandra Miszalskiego i z udziałem partnera - Gminy Miejskiej Kraków, co zwykle oznacza dodatkowe wsparcie organizacyjne i komunikacyjne. Dla tych, którzy wybiorą się na miejsce - zabawa może być całodniowa: od emocji turniejowych po spotkania z zawodnikami i widowiskową oprawę świetlną.

Szczegóły programowe, informacje organizacyjne oraz oficjalne ogłoszenia dotyczące biletów i transmisji znajdują się na stronach organizatorów wydarzenia oraz kanałach WRRC.

na podstawie: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Autor: krystian