Kraków: Nowe zasady ruchu na moście Grunwaldzkim podczas remontu

Remont mostu Grunwaldzkiego w Krakowie już wkrótce! Sprawdź, co się zmieni!
- Kraków i most Grunwaldzki czas na zmiany w organizacji ruchu
- Tymczasowe rozwiązania dla mieszkańców Krakowa
Kraków i most Grunwaldzki czas na zmiany w organizacji ruchu
Władze Krakowa ogłosiły szczegóły dotyczące nadchodzącego remontu mostu Grunwaldzkiego, który rozpocznie się 10 maja i potrwa aż dziesięć miesięcy. W tym czasie mieszkańcy muszą przygotować się na istotne zmiany w organizacji ruchu. Przez osiem miesięcy most będzie całkowicie zamknięty dla samochodów, a przez sześć także dla tramwajów.
Tymczasowe rozwiązania dla mieszkańców Krakowa
Aby zminimalizować utrudnienia, w rejonie Centrum Kongresowego ICE Kraków powstanie tymczasowy przystanek tramwajowy, który umożliwi kursowanie tramwajów w obu kierunkach. Linia tramwajowa zostanie poprowadzona od ul. Kapelanka przez ul. Monte Cassino do Centrum Kongresowego. Dodatkowo, tramwaje z ul. Dietla będą kierowane na ul. Krakowską.
W ramach zmian, na ul. Dietla przed mostem wprowadzona zostanie możliwość zawracania dla pojazdów, które nie będą mogły kontynuować jazdy w kierunku Kazimierza. Ruch tramwajowy oraz autobusowy zostanie skierowany przez ul. Kalwaryjską/Limanowskiego do ul. Krakowskiej/Starowiślnej.
Warto również zaznaczyć, że podczas remontu uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza: linia tramwajowa będzie kursowała z Czerwonych Maków P+R” do Ronda Grunwaldzkiego”, a linia autobusowa z Łagiewnik przez rondo Grunwaldzkie do pętli na Powiślu Nowy Świat”. Dla zachowania dostępu do przystanku Orzeszkowej” powstanie linia 784 jako wydłużenie trasy autobusu 184.
Sugerowana trasa objazdowa dla ruchu kołowego prowadzić będzie ulicami Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, co wymusi modyfikację sygnalizacji świetlnej na rondzie Grunwaldzkim oraz Matecznego.
Choć obecnie nie planuje się budowy mostu tymczasowego, miasto analizuje tę opcję i może dostosować organizację ruchu w zależności od podjętych decyzji.
Według informacji z: UM Kraków
Ostatnie Artykuły

Sabałowe Bajania ruszyły w Bukowinie. Jubileusz niesie góralski rozmach

Małopolski Festiwal Smaku rusza w trasę. Cztery miejsca i rodzinny stół

Rekordy świata i pożegnanie Mirosław. Kraków był sceną wielkiego ścigania

Plecak z 46 tys. zł i biżuterią zniknął w tramwaju - policja namierzyła parę

Rolnicze dane w centrum Krakowa. Eksperci szukają nowych narzędzi dla żywności

Młode gwiazdy wchodzą na stadion. W Krakowie walka o medale U23

Nowy asfalt w Garlicy Murowanej. Remont wchodzi w ostatnią prostą

Zabytkowe tramwaje i autobus wracają do Krakowa. Znamy trasy

Muzeum w Wygiełzowie zostaje przy starym dyrektorze. Nowa kadencja już wyznaczona

W Woli Zachariaszowskiej układają już nową nawierzchnię. Remont wchodzi w finał

Krakowscy ósmoklasiści znów wypadli świetnie. Angielski poszedł najlepiej

Za klasztornymi murami Krakowa kryją się ogrody, do których zwykle nie ma wstępu

Chóry i orkiestry dęte dostały więcej niż zakładano. Małopolska zwiększyła pulę

Ulica Wyłom znów przejezdna. Trasa przez Zakrzówek po remoncie
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto - kontakt, godziny, rejestracja, zasięg
- Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie - kontakt, msze, intencje
- Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Komisariat Policji VIII w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Urząd Skarbowy Kraków-Nowa Huta - kontakt, godziny, rejestracja, e-usługi
